Estija pasiruošusi iškelti pirmąjį Žemės palydovą (video) (0)

„ESTCube-1“

„ESTCube-1“

Pirmasis Estijos palydovas pavadinimu „ESTCube-1“ jau paruoštas kosminiam skrydžiui ir jau išgabentas į Europos kosmoso centrą Prancūzijos Gvianoje.

Tikimasi, kad Estija kosmine valstybe taps balandžio pradžioje, kai už 680 kilometrų nuo Žemės 1,33 kg masės palydovas, dar vadinamas nanopalydovu pradės veikti ir nusiųs pirmąjį signalą į Tartu observatoriją.

„ESTCube-1“ – pirmasis Estijos palydovas, sukurtas Tartu universitete. Zondas skries orbitoje su Saulės vėjo burėmis. Misija siekiama išbandyti saulės baterijų „Hoytether“ elementą (elektrinę burę), jo galią, jungtį, padaryti jo nuotraukas, taip pat fotografuoti Žemę.

Tartu ir Talino universitetų studentai yra atsakingi už palydovo tyrimų specializacijos parinkimą, projekto finansavimo šaltinių paiešką bei formalumų, susijusių su palydovo iškėlimu į orbitą, tvarkymą. Universitetų mokslininkai atlieka stebėtojų ir konsultantų pareigas. Tikimasi ateityje vystyti Estijos kosmoso ir aukštųjų technologijų pramonę, skleisti kosminių technologijų pažinimo idėjas. Projektu taip pat siekiama įrodyti, kad estų specialistai gali dalyvauti kosmoso tyrimuose.

Lietuvos kosmoso asociacija 2015 metų viduryje taip pat planuoja iškelti pirmą lietuvišką nanopalydovą.

 

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė