Energetikos ministras lankosi Latvijoje (0)

J.Neverovičius

J.Neverovičius

Sausio 24 dieną energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius lankosi Rygoje. Vizito metu ministras susitiko su Latvijos Ekonomikos ministru Daniels Pavluts.

Susitikimo su Latvijos Ekonomikos ministru metu buvo aptarti svarbiausi naujosios Vyriausybės prioritetai energetikos srityje – strateginių energetikos projektų įgyvendinimas ir efektyviai veikiančios ir konkurencingos energijos rinkos sukūrimas.

Kalbėdamas apie Lietuvos energetikos politiką ir būsimus sprendimus, energetikos ministras atkreipė dėmesį, kad įgyvendindami strateginius projektus, turime pirmiausia galvoti apie alternatyvų užsitikrinimą. Lietuva iki šiol išlieka energetine sala, iš esmės priklausančia nuo vienintelio pirminės energijos tiekėjo, todėl yra neginčytina, kad gyvybiškai svarbu sukurti savo savarankišką, efektyviai veikiančią energetikos sistemą.

Ministras J.Neverovičius informavo apie Lietuvoje Ministro Pirmininko potvarkiu sudarytos darbo grupės veiklos kryptis. Pasak ministro, darbo grupė kruopščiai išanalizavusi Visagino atominės elektrinės projektą, parengs ekonomiškai optimalų, labiausiai vartotojų interesus atitinkantį apsirūpinimo energijos ištekliais strategijos modelį.

„Lietuvai įgyvendinant tokius konkurenciją energetikoje užtikrinsiančius strateginius projektus kaip suskystinų gamtinių dujų terminalas, elektros bei dujų jungtys, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas ir regioniniam bendradarbiavimui. Visagino atominės elektrinės projektas nuo pat pradžių buvo formuojamas kaip regioninis projektas, todėl įvertinant referendumo rezultatus Lietuvoje ir priimant sprendimą dėl šio projekto itin svarbi aiški regioninių partnerių, tarp jų ir Latvijos, pozicija. Ir mums, ir regioniniams partneriams turi būti aišku – jei projektą būtų nuspręsta įgyvendinti, jis galėtų būti toliau vystomas tik tokiu atveju, jei būtų regioninis“ – susitikimo su D. Pavluts metu kalbėjo Jaroslavas Neverovičius.

Susitikime buvo aptarti ir kiti Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo energetikoje klausimai – Baltijos šalių energetikos infrastruktūros plėtra, regioninio suskystintųjų gamtinių dujų terminalo perspektyvos. Šiais klausimais sutarta ir toliau glaudžiai bendradarbiauti dvišaliu lygmeniu ir kartu siekti kuo spartesnio Baltijos energijos rinkos jungčių plano įgyvendinimo. Ministrai sutarė keisti abiems pusėms reikalinga informacija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė