Startuoja aštuntieji „Žiemos ekranai“ (0)

Bruno ir Denio Podalydes filmas „Sudie, Berta“

Bruno ir Denio Podalydes filmas „Sudie, Berta“

Sausio 24 d., Vilniuje startuoja aštuntasis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“, kasmet nustebinantis žiūrovus stipriais debiutais, naujausiais meistrų filmais bei prancūzų kino klasika. Šiemet festivalis kvies septynių Lietuvos miestų žiūrovus sušilti rankas ir širdis tamsiose kino salėse, kur ekranuose personažai kalbės apie meilę.

Tokį toną „Žiemos ekranams“  padiktavo Erikas Romeras (Éric Rohmer) (1920-2010), vyriausias prancūzų Naujosios bangos režisierius, kuriam skirta šių metų retrospektyva. Rohmero filmuose meilė – kasdienis, savaime suprantamas dalykas, o personažai – aistringi, atviri, paprasti. Jie mėgsta ilgus pasivaikščiojimus ir išmintingus pokalbius apie jausmus, ilgesį, viltis. Jie tikisi stebuklo ir jo sulaukia. Dauguma režisieriaus filmų suskirstyti į tris pagrindinius ciklus: „Moralinės pasakos“, „Komedijos ir patarlės“ ir „Keturių metų laikų pasakos“. „Žiemos ekranų“ žiūrovai išvys 10 filmų, tarp kurių „Žaliasis spindulys“ (1985), „Klerės kelis“ (1970), „Žiemos pasaka“(1991), „Mano naktis su Mod“ (1968) ir kt. Eriko Romero pasaulį bei kelis jo filmus pristatys Vilniuje viešėsiantis, dabartinis žymiausio prancūzų kino leidinio „Cahiers du cinema“ redaktorius, Žanas Filipas Tes (Jeanas-Philippas Tess).

Prancūziškus filmus apie meilę žiūrovai matys ir pagrindinėje programoje. Į Vilnių atvyksiantis Stefanas Kazis (Stéphane Cazes) pristatys septynerius metus kurtą filmą „Omblina“. Luisas-Do de Liongsenas (Louis-Do de Lencquesaing) kvies žiūrėti Kanų kritikų savaitėje pristatytą dramą „Šuoliais“, o talentinga kanadietė Anė Emond (Anne Emond) užburs savo debiutu „Naktis nr. 1“ – stipria ir jaudinančia juosta, apdovanota Toronto kino festivalyje.

Be minėtų jaunųjų režisierių debiutų žiūrovai ekranuose išvys jau pažįstamų kūrėjų filmus. 2007 m. „Žiemos ekranuose“ pristatyto filmo „Dvelksmas“ režisierius, prancūzų autorinio kino meistras, Damienas Odoulis, kartu su aktore Marie-Eve Nadeau atvyks į Vilnių pristatyti dviejų naujausių juostų „Likęs pasaulis“ ir „Vilko turtai“, pelniusių apdovanojimus keliuose tarptautiniuose festivaliuose. Apie meilės dilemas žaismingai kalbės Žakas Doilonas (Jacque Doillon) filme „Tavo vaikas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka jo dukra, žiūrovams puikiai žinoma aktorė, Lu Doilon (Lou Doillon). Nusišypsoti prancūziško kino mylėtojus kvies ir žavusis komikų tandemas Bruno ir Denis Podalydes, kurie nerimtai žiūri į rimtus dalykus juostoje „Sudie, Berta“.

„Žiemos ekranai“ nuo 2006 m. rengiami Prancūzų instituto Lietuvoje. Festivalis vyks sausio 24 – vasario 8 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje, Šiauliuose ir Alytuje.

Pagrindinė programa:

LIKĘS PASAULIS

Le reste du monde
Rež. Damien Odoul
Drama

NAKTIS NR.1

Nuit #1
Rež. Anne Émond
Drama

OMBLINA

Ombline
Rež. Stéphane Cazes
Drama

SUDIE, BERTA

Adieu Berthe
Rež. Bruno Podalydès
Komedija

ŠUOLIAIS

Au galop
Rež. Louis-Do de Lencquesaing
Dramatinė komedija

VILKO TURTAI

La richesse du loup
Rež. Damien Odoul
Drama

TAVO VAIKAS

Un enfant de toi
Rež. Jacques Doillon
Dramatinė komedija

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė