„Dešinioji mintis“ kviečia pasirašyti kreipimąsi dėl valstybės simbolių niekinimo (7)

K.Čachovskio nuotr.(Delfi)

K.Čachovskio nuotr.(Delfi)

Sausio 20 dieną intelektualinis judėjimas „Dešiniosios minties centras“ išplatino prašymą pasirašyti Kreipimąsi dėl Lietuvos valstybės simbolių apsaugos.

Būtinybė įvesti teisinę atsakomybę už svarbiausių lietuvybės ir Lietuvos Respublikos simbolių niekinimą iškilo po daugkartinių anarchistais pasivadinusių asmenų provokacijų. Visi šie išpuoliai susiję su Dariaus Pocevičiaus ir Kasparo Pociaus įkurtos ir prižiūrimos svetainės „anarchija.lt“ veikla. Šiame puslapyje rutuliojamos riaušių, smurto prieš pareigūnus ir panašios temos, kovojama prieš lietuvių tautos valstybingumą ir niekinamas pats Lietuvos vardas.

Sausio 19 d. tarp protestuotojų, „anarchija.lt“ ir „antifa.lt“ sukviestų į piketą prie Graikijos ambasados, stovėjo mergina, ant kurios plakato buvo perbraukta ne tik svastika ir vienos Graikijos partijos ženklas, bet ir Gediminaičių stulpai. Kita piketo dalyvė, striptizo šokėja ir delfi.lt publicistė Lina Žigelytė, laikė plakatą su perbrauktu jaunalietuvių ženklu. Kas bendro tarp Graikijos, nacionalsocialistinės Vokietijos, jaunalietuvių ir Gediminaičių stulpų turbūt tegalėjo pasakyti tik Žigelytės bendrai, laikę išskleistą užrašą „Mirtis fašizmui

Renginio nuotraukos sukėlė daugumos žmonių pasipiktinimą. Judėjimas „Dešinioji mintis“ paskelbė savo pilietinį kreipimąsi, kurio tekstą pateikiame žemiau. Tačiau net ir tai nesustabdė kairiųjų radikalų. Matyt, pasityčiodama iš „Dešiniosios minties“ iniciatyvos, Eglė Činikienė – Cornholio per savo Facebook paskyrą ėmė reklamuoti šiame socialiniame tinkle sukurtą grupę, kurioje Gediminaičių stulpų simbolika susieta su pornografiniu turiniu. Beje, minėta Eglė Činikienė pasižymėjo 2011 m. kovo 11 dieną, užpuldama ir koliodama ją filmuojantį alfa.lt žurnalistą (video, 04:46).

Pirmu žingsniu „anarchija.lt“ kūrėjai laikinai pasikeitė savo grupės Facebook tinkle paveikslėlį į Vytį, užtepliojamą juoda spalva, taip sukurdami asociacijas su juodai raudona anarchistų vėliava. Vėliau šis paveikslėlis buvo pakeistas kitu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė