„Žaliosios savaitės 2013“ akcentas – saugūs ir kokybiški lietuviški gaminiai, o „vinis“ – skrabalų muzika (0)

Žemės ūkio ministerijos nuotr.

Žemės ūkio ministerijos nuotr.

„Mūsų šalis – lygiavertė partnerė tarp kitų pasaulio valstybių“, – vertindamas Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės srįtį tvirtino žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna, sekmadienį tarptautinės maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodos „Žalioji savaitė 2013“ metu surengtoje spaudos konferencijoje. Kaip pastebėjo ministras, užsieniečiai vertina lietuviškus gaminius, kurie yra kokybiški ir saugūs. tad būtina stengtis ir ateityje išsaugoti išsikovotą lygį, nes praradus kokybę ir pasitikėjimą bus labai sunku sugrįžti į rinką.

Ministras prof. V. Jukna su oficialia žemdirbiškų organizacijų atstovų ir vadovų bei verslo lyderių delegacija parodoje dalyvauja pirmą kartą. Tad ministrui tai buvo puiki galimybė susipažinti su užsienio kolegomis, pristatyti Lietuvos Vyriausybės žemės ūkio sektoriaus pozicijas, išskirti pagrindines temas, kurios bus aktualios Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu antrajame šių metų pusmetyje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos direktorius Jonas Milius pabrėžė, kad Lietuva eksportuoja produkciją į 129 pasaulio šalis, o eksporto rodikliai yra išties labai geri – pastaruosius metus kai kurios pozicijos išaugo net 300 proc. Iki šiol Lietuva daugiau eksportuodavo žaliavų, tačiau dabar didėja eksportuojamų gaminių kiekiai. Pavyzdžiui, į Rusiją 2012 metais eksportuota daugiau kaip 22 tūkst. tonų mėsos ir jos gaminių, daugiau nei 53 tūkst. tonų pieno ir pieno produktų. Ketinama plėsti eksporto rinkas su Kinija bei JAV.

Žurnalistams sunerimus, ar vežant tokius gaminių kiekius, Lietuvos žmonėms užteks savų gaminių, ministras nuramino: „Be abejo, dėl to nerimauti tikrai nereikėtų. Ieškant naujų rinkų skatinama ir vidaus gamyba. Visa ekonomikos grandinė turi būti užpildyta“. Susitikime su Rusijos žemės ūkio ministru Nikolajumi Vasiljevičiumi Fiodorovu bei Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos vadovu Sergejumi Dankvertu pasidžiaugta puikiais dvišaliais bendradarbiavimo rezultatais maisto saugos, gyvūnų sveikatos srityse. J. Milius pasidžiaugė, kad netrukus bus baigtas įrengti pasienio veterinarijos punktas su Kaliningradu, pritaikytas eksportuoti gyvus gyvulius, į jo atidarymą gegužės mėnesį jau pakviesti svečiai iš Rusijos. Diskutuota ir apie galimybes nuimti eksporto apribojimus, kilusius aptikus kiaulių maro židinius. Tad ūkininkai turi viltį, kad šie apribojimai bus peržiūrėti ir, esant galimybėms, kuo greičiau panaikinti.

Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas pastebėjo, kad Lietuvos žemės ūkio sritis tiek technologijos, tiek mokslo prasme yra išties pažaqngi, tad labai svarbu išlaikyti jau esamus bendradarbiaivmo santykius bei praplėsti galimus naujus su kuo daugiau valstybių. „Mums svarbios ne tik Europos Sąjungos šalys, ne mažiau naudinga vystyti Rytų partnerystę. Tad džiaugiuosi, kad vasario mėnesio pabaigoje teiksime paraišką projektui, į kurį taipogi įsitraukusios tokios šalys, kaip Ukraina, Azerbaidžanas ir kt. Kartu stengsimės įvertinti Rytų partnerystės įtaką žemės ūkio politikos ir prekybos kontekste“, – kalbėjo universiteto rektorius. Profesorius pakvietė visus apsilankyti balandžio 4–6 dienomis Kaune, universteto teritorijoje vyksiančioje, gausiausioje pagal lankomumą, žemės ūkio sektoriaus parodoje „Ką pasėsi 2013“.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas dėkojo ministrui bei Žemės ūkio ministerijai pavaldžių institucijų vadovams už glaudų bendradarbiavimą siekiant atstovauti žemdirbių interesus. A. Stančikas pastebėjo, kad Lietuvos nacionalinis stendas – gražiausias visoje parodoje: „Stendo akcentas yra mūsų aukštos kokybės produktai, o vinis – be abejo visus pakeriantys skrabalininko Remigijaus Šilinsko skrabalais išgaunami muzikos garsai. Manau, kad parodos metu pamatome tai, kas nematoma, apie tai pradedama diskutuoti praėjus kuriam laikui“. Rūmų pirmininkas pastebėjo, kaip svarbu atkreipti dėmesį į rinkų plėtrą: „Svarbu, kad ūkininkas ne tik sau užsidirbtų, bet neštų pelną ir šaliai“.

„Legendos sklinda apie šią parodą, tad džiaugiuosi čia apsilankęs. Akivazdu, kad Lietuva buvo, yra ir bus žemės ūkio kraštas“, – teigė Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė