Režisierė G.Žičkytė JAV kuria dokumentinį filmą apie V.Luckų (0)

Dok. filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ kadras

Dok. filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ kadras

Lietuvos Ambasadoje Vašingtone įvyko dokumentinio filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ peržiūra ir susitikimas su režisiere Giedre Žickyte, kuri pradeda kurti naują dokumentinį filmą apie fotomenininką Vitą Luckų.

Filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ pasakoja istoriją apie ryškiausią dainuojančios revoliucijos vėliavnešę roko grupę ,,Antis“, kuri savo stilizuotais pasirodymais, kandžiais ir aštriais tekstais kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai, ir net patiems grupės nariams netikėtai, grupė tapo ir masiniu reiškiniu, įtraukiančiu tūkstančius pasekėjų. Filmo pristatyme dalyvavo Vašingtono lietuvių bendruomenė, JAV Valstybės departamento atstovai ir užsienio šalių diplomatai.

Vašingtone režisierė Giedrė Žickytė lankosi Tanios (Tanya) ir Hovardo (Howard) Aldagų šeimos kvietimu, su kurių pagalba kuria naują dokumentinį filmą apie fotomenininką Vitą Luckų.

Vitas Luckus – konceptualiosios fotografijos pradininkas Lietuvoje. Tačiau nuo kitų konceptualistų jis skiriasi. Pradėjęs reportažine fotografija, kūrėjas pasiliko jai ištikimas ir meniniuose ieškojimuose. Daugelyje jo ciklų, siekiančių vien konceptualaus tikslo, medžiaga paimta iš paties gyvenimo, o jų herojai: valstiečiai, miesto vaikai, atsitiktiniai gatvės praeiviai.

Tad ir šio fotografijos meistro žymė pasiliko visur: reportaže, portrete, siurrealistinėje fotografijoje. Priklausydamas Lietuvos fotografijos mokyklos kūrėjų kartai, jis sugebėjo organiškai sujungti du visiškai priešingus pradus: tikroviškiausią dokumentą ir drąsiausią išmonę.

V.Luckus gimė 1943 m. gegužės 29 d. Kaune, mirė – 1987 m. kovo 16 d. Vilniuje. 1950–1961 m. Kauno meno mokykloje mokėsi tapybos. Fotografuoti pradėjo 1956 m. Dirbo žurnaluose. 1963 m. įstojo į Kauno fotografų klubą, buvo jo pirmininku. Nuo 1970 m.  Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė