Lietuva ir Indija stiprins kultūrinius ryšius (0)

diana-mickeviciene-kaireje-indija-asmen-nuotrVasario 21 d. Kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Indijos ambasadore Monika Kapil Mohta ir kalbėjosi apie Indijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijų kultūros mainų programą 2013-2016 metams.

„Kultūra yra pagrindinis įrankis norint pažinti šalį ir jos piliečių gyvenimą, todėl Indijos visuomenė laukia Jūsų kino, parodų, liaudies meno ir šokių“, – susitikime kalbėjo ambasadorė Monika Kapil Mohta.

Šiemet Indija mini kino Indijoje 100-metį, todėl ambasadorės nuomone bendradarbiavimas kino srityje šiemet galėtų praturtinti abiejų valstybių kultūrinius mainus. Ponia M.K. Mohta neslėpė susižavėjimo Lietuva ir Vilniumi, todėl sakė paraginsianti Indijos kino kūrėjus filmus kurti ne tik kaimyninėje Latvijoje, bet ir Lietuvoje.

Su ministru ambasadorė dalijosi žiniomis iš Lietuvos ir Indijos bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityse bei džiaugėsi planais Delio universitete matyti Lietuvos lektorius, kurie Indijos studentus mokytų lietuvių kalbos. Ambasadorė džiaugėsi aktyviais lietuviais dirbančiais ir kuriančiais Indijoje.

„Mūsų kultūros nors ir atrodo labai skirtingos, iš tiesų mus sieja vienas dalykas – sanskrito kalba, kuri vienija mūsų kalbas, todėl džiugu, kad susidomėjimas šioje srityje didėja“, – sakė ambasadorė.

Ministro manymu jau šiais metais bus planuojama keletas renginių, kurie pristatys šalis viena kitai. „Indija ir Lietuva turi kultūrinių šaknų apie kurias kalbėsime jau šiais metais renginiuose – artimiausiu metu tarp šalių ministerijų bus pasirašyta kultūros mainų programa“, – sakė ministras.

Diplomatiniai santykiai su Indija užsimezgė 1992 m. 2008 m. Naujajame Delyje atidaryta LR ambasada. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Indijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl bendradarbiavimo kultūros, mokslo ir švietimo srityse pasirašyta 2011 m.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė