Kultūros ministras kviečia Lietuvos meno kūrėjus būti patarėjais (2)

Kultūros ministras susitiko su Lietuvos meno kūrėjų asociacijos nariais ir jiems dalyvaujant pasirašė įsakymą dėl meno kūrėjų organizacijų kūrybinių programų dalinio finansavimo.

Kultūros ministras susitikime su Lietuvos meno kūrėjų asociacijos nariais pakvietė juos tapti patariamuoju ministerijos organu, kuris padėtų priimti strateginius kultūros politikos sprendimus.

„Tik pasitarus su kompetentingais ekspertais galima formuoti ir įgyvendinti kultūros politikos gaires, todėl matau, kad pasitikėjimas šalies meno kūrėjais suteiks daugiau kompetencijos tiek man, tiek ministerijos darbuotojams ar tuoj atsirasiančiai Kultūros tarybai“, – sako ministras.

Ministras kalbėdamas su meno kūrėjais akcentavo meno kūrėjų praktinę patirtį ir išmanymą, kuris neabejotinai užkirs kelią bet kokiai nesąžiningai veiklai kultūros srityje. Ministro nuomone, artimiausioje ateityje ypač svarbu, kad meno kūrėjai aktyviai dalyvautų renkant Kultūros tarybą ir užkirstų kelią bet kokioms manipuliacijoms ar politikavimui.

„Aš esu prieš, kad Kultūros tarybai vadovautų „degtukų fabriko direktorius“, todėl noriu pakviesti jus, ekspertus, aktyviai stebėti ir dalyvauti, kaip bus deleguojami, renkami ir paskiriami asmenys į naujai formuojamą tarybą. Jūs šiame susitikime teigiate, kad kultūra yra valstybės pamatas, tad kovokime už jo tvirtumą kartu,“ – susitikime su meno kūrėjais kalbėjo Šarūnas Birutis.

Lietuvos meno kūrėjai ir ministras susitikime taip pat sutarė grįžti ir peržvelgti Kultūros pamatų įstatymą, kuris buvo rengiamas tuo pat metu, kaip ir Kultūros tarybos įstatymas. Meno kūrėjų nuomone, Kultūros pamatų įstatymas Lietuvai šiuo metu labiau reikalingas ir apgailestavo, kad svarstant šį klausimą nebuvo išgirsti pernai.

Meno kūrėjai teigė, kad šiemet taip pat aktyviau kovosiantys dėl didesnio dėmesio kultūrai ir  didesnių ES finansavimo galimybių.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė