Kultūros centrai tarpusavyje tarsis, kam labiausiai reikia finansavimo (1)

Romas Matulis, Kultūros centrų asociacijos prezidentas | FB nuotr.

Romas Matulis, Kultūros centrų asociacijos prezidentas | FB nuotr.

Kultūros ministras susitiko su Lietuvos kultūros centrų asociacijos nariais. Ministras paragino visos šalies kultūros centrų vadovus susėsti prie vieno stalo ir kartu nutarti, kuriems centrams finansinė pagalba šiuo metu labiausiai reikalinga.

„Jūs atliktumėte milžinišką darbą – susitartumėte, kuriems centrams šiuo metu labiausiai reikia sutvarkyti pastatus ir paruošti sales, kurias jau galėtų užplūsti vietos bendruomenės, todėl raginčiau jus visus kuo greičiau sėsti prie vieno stalo“, – sakė Š.Birutis.

Kultūros centrų asociacija pritarė ministro minčiai ir jau artimiausiu metu planuos visų kultūros centrų susitikimą, po kurio pateiks ministrui kultūros centrų sąrašą su aiškiai nustatytais prioritetais.

„Keliolikos milijonų visoms savivaldybėms tikrai nepakaks, todėl turi aiškiai atsispindėti prioritetai, kurie turi atkeliauti iš kultūros centrų asociacijos“,  – sakė Šarūnas Birutis.

R.Matulis: mes esam tokie pat profesionalai, kaip ir O.Koršunovas ir kiti

Su ministru Kultūros centrų asociacija aptarė ir kultūros darbuotojų darbo sąlygas, užmokesčio klausimą, alternatyvias kultūros centrų finansavimo galimybes, kultūros centrų meninį lygį.

„Mes kultūros centrų vadovai esame tokie pat profesionalai, kaip ir O. Koršunovas ir kiti – esame baigę tas pačias studijas, lankęsi tose pačiose stažuotėse. Mūsų meninis lygis tikrai aukštas, tik mes nusprendėme dirbti regionuose ir klausimas, ar esame nusipelnę to, kad mūsų atlyginimai yra trečdaliu mažesni nei mokyklos direktoriaus pavaduotojo?“ – susitikime su Š.Biručiu sakė asociacijos prezidentas Romas Matulis.

Jo nuomone, šiuo metu iš kultūros centrų traukiasi gabūs ir iniciatyvūs kūrėjai, kurie žvalgosi darbų užsienyje. Todėl, pasak R.Matulio, būtina kuo skubiau raginti atsakingas institucijas, kad būtų atsižvelgiama į prašymus peržvelgti atlyginimų klausimus ir įstatymus, kurie reglamentuoja regionų meno kūrėjų darbinius santykius su savivaldybėmis.

„Bent, kad būtų leista savivaldybėms įvertinti savo miesto ar miestelio meno kūrėjus, nes dabar merai to padaryti negali, nes neleidžia įstatymai“, – teigė R.Matulis.

 

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė