Kaune archeologai aptiko keramikos lobį (0)

Žydų ligonineBuvusioje žydų ligoninėje prie Kauno pilies kelias savaites dirbantys archeologai rado unikalių keramikos dirbinių likučių, koklių, kurie, kaip manoma, gali siekti XVII amžių.

Atkasę rūsius rado, kaip manoma, XVI amžiaus pabaigoje statyto, istoriniuose šaltiniuose minėto nedidelio namo sienas ir keramikos lobį.

Archeologai negalėjo patikėti minėto pastato rūsyje aptiktu keramikos lobiu – vienoje krūvoje buvo kone 20 rūšių koklių, kitokios buitinės keramikos likučių. Spėjama, kad tada, kai buvo griaunama pastato viršutinė dalis, krosnių ir indų likučiai kaip šiukšlės buvo supilti ir užversti žemėmis.

„Kai kas nustebino, nes tokių radinių, kokių radome pačioje pradžioje, bent jau Kaune pasitaiko labai retai, o vienas puodynės koklis išvis rastas pirmąkart. Šiaip šita teritorija yra pakankamai įdomi ir, kas svarbiausia, iki šiol detaliau netyrinėta“, – sako archeologas Algirdas Žalnierius, o jį cituoja LRT televizijos naujienų tarnyba.

Buvusioje žydų ligoninėje archeologai darbuosis iki pavasario. Po to verslininkai pradės rekonstruoti bemaž 20 metų buvusi apleistą pastatą ir pradėtas jį naudoti 2015 m. pabaigoje. Tai bus sveikatinimo paslaugas teikianti įstaiga.

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė