Šiukšlių išvežimą kontroliuos iš kosmoso (0)

Vidaus patalpų atliekų rūšiavimo dėžutės

Vidaus patalpų atliekų rūšiavimo dėžutės

Į visus sektorius plūstančios naujosios technologijos neaplenkė ir atliekų tvarkymo bendrovių. Neseniai įdiegtą, modernią sistemą, padedančią operatyviai reaguoti, jau įvertino ir sostinės gyventojai, teigia vienos didžiausių šalyje atliekų tvarkymo bendrovių „Ekonovus“ atstovai.

„Ši novatoriška sistema tiek atliekų surinkėjams, tiek atliekų surinkimo mašinų operatoriams, tiek bendrovės būstinėje dirbantiems vadybininkams teikia informaciją, iš kurių konteinerių buvo surinktos atliekos, o kuriuos dar reikėtų „aplankyti“, – pasakoja  Vilniaus regiono vadovas Elmaras Milinavičius – „Sistema padės užtikrinti, kad mūsų klientų atliekos tikrai bus išvežtos“.

Atliekų surinkėjai konteinerius aptarnaus pagal elektroniniame žemėlapyje degančius raudonus ir žalius ženklus – žalios spalvos ženklas reiškia, kad konteineris tuščias, o raudonas ženklina pilną konteinerį. Tai leidžia atliekų surinkėjams aptarnauti visus klietus parenkant optimaliausią maršrutą.

„Sistema labai palengvino mūsų darbą. Tikrai nesinori, kad kiemuose stovėtų pilni atliekų konteineriai, tačiau atliekų surinkimas sukeldavo keblumų – juk visuomet lieka žmogiškasis faktorius – net visai nenoromis kartais galima praleisti vieną konteinerį. O dabar nebelieka visiškai jokios galimybės, kad bus paliktas pilnas konteineris – mes iš karto tai matysime“, – teigia vairuotojas Kęstutis Petrėnas.

E. Milinavičiaus teigimu, tai taip pat mažins oro taršą aptarnaujant Vilniaus miesto įmonėse esančius preskonteinerius. Iki šiol išvežami konteineriai ne visuomet būdavo pilnai užkrauti, o tuo tarpu, naudojantis kompiuterizuotą sistemą, informaciją apie atliekų kiekį konteineryje galima matyti nuotoliniu būdu. Tai ne tik padės sutaupyti degalų, bet ir sumažins į aplinką išmetamų teršalų kiekį.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė