Lietuvos ir Rusijos žemės ūkio pramonės atstovai susitiko parodoje „Žalioji savaitė 2013“ (0)

Berlyne vykstančioje tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė 2013“ žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna, kartu su viceministru Mindaugu Kuklieriumi, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovu Jonu Miliumi bei ministerijos Pasirengimo pirmininkauti ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktore Daina Lips susitiko su Rusijos Federacijos žemės ūkio ministro Nikolajaus Vasiljevičiaus Fiodorovo vadovaujama delegacija.

Rusijos stende įvykusio susitikimo metu buvo aptarti aktualūs gyvulininkystės sektoriaus, veterinarijos klausimai. Prof. V.Jukna svečiams pristatė Lietuvos Vyriausybės žemės ūkio sektoriaus prioritetus, ypač akcentuodamas dėmesį gyvulininkystės sektoriaus plėtrai. Susitikime taip pat dalyvavo Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos vadovas Sergejus Dankvertas.

Abiejų šalių veterinarijos tarnybos yra užmezgusios glaudžius bendradarbiavimo ryšius, tai leidžia pasiekti maksimalių rezultatų plėtojant gyvulininkystės sektorių, veterinarijos, fitosanitarijos sektorius. J.Milius padėkojo Rusijos atstovams už supratimą bendradarbiaujant, kurio dėka žymiai padidėjo Lietuvos žemės ir maisto ūkio produkcijos eksportas. Taip pat direktorius su svečiais aptarė kitą opią ūkininkams problemą – gyvų kiaulių eksporto apribojimus, kurie kilo šalyje aptikus klasikinio kiaulių maro židinius.

Atidarymo ceremonija. Organizatorių nuotr.

Atidarymo ceremonija. Organizatorių nuotr.

Pažadėta šiuos apribojimus peržiūrėti ir panaikinti kaip įmanoma greičiau. Tai būtų išties puiki žinia šalies ūkininkams, kurie nori eksportuoti veislines kiaulaites. Ministras prof. V.Jukna pakvietė Rusijos kolegas apsilankyti su draugišku vizitu Lietuvoje, o Veterinarijos tarnybos vadovas J. Milius svečių tikisi sulaukti rugsėjo 3 d., pirmininkavimo metu rengiamoje veterinarijos vadovų bei specialistų konferencijoje.

Parodos pristatomasis filmas

 

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė