Lietuvoje tvarkomi paveldo objektai (0)

Sutvarkytas Juozapinės kraštovaizdžio draustinis | O.Drobelienės nuotr.

Sutvarkytas Juozapinės kraštovaizdžio draustinis | O.Drobelienės nuotr.

XX a. prancūzų jūrininkas, okeanografas ir ekologas Žakas Yvas Kusto (Jacques-Yves Cousteau) kalbėdamas apie gamtą sakė: „Anksčiau gamta baugino žmogų, o dabar žmogus baugina gamtą“. Žmogus, paskendęs šių dienų kasdienybėje, vis rečiau randa laiko poilsiui gamtoje, vertingų gamtos ir kultūros paveldo kompleksų ar objektų lankymui, o dažnas net ir nebesuvokia jų svarbos, arba iš viso jų nežino. Lietuvoje išties daug gražių, lankytinų gamtinių ir kultūros paveldo objektų – piliakalnių, ežerų, upelių, girių, pievų, dvarų ir pan., tačiau šie objektai netvarkomi nyksta arba blogėja jų bendra būklė.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, įgyvendinanti valstybės politiką ir strategiją saugomų teritorijų apsaugos ir tvarkymo srityje, vykdanti saugomų teritorijų valstybinio valdymo funkcijas bei turinti savarankiško asignavimų valdytojo statusą, pastaruosius metus įgyvendina ES lėšomis iš dalies finansuojamą projektą – „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“, kuriame numatomas ir paveldo objektų sutvarkymas. Užmirštami ir netvarkomi paveldo objektai nyksta, blogėja jų bendra būklė ir vertingosios savybės. Siekiant išspręsti esamas problemas ir pagerinti vyraujančią paveldo objektų būklę, projekte numatyta sutvarkyti net 18 Lietuvoje esančių paveldo objektų.

Įgyvendinant projektą, šiuo metu darbai sėkmingai vykdomi 12 paveldo objektų: Balbieriškio atodangą, Pagramančio piliakalnį, Seredžiaus piliakalnį, Salantų dvaro parką, Imbarės piliakalnį, Plikakalnio atodangą, Šeškinės ozo atodangą, Kartenos piliakalnį, Kalniškių konglomeratų ir Žiegždrių atodangą, Bakainių piliakalnį bei Kačėniškės piliakalnį. Pašatrijos piliakalnio tvarkymo darbai beveik baigti.

Šalčininkų raj. savivaldybės teritorijoje esantis ir kultūros paminklu pripažintas Bėčionių piliakalnis bei Joniškio raj. esantis paveldo objektas – Žagarės dvaro parkas, jau sutvarkyti.

Šiuo metu atliekamas projektavimo dokumentacijos derinimas ir artimiausiu metu planuojama pradėti darbus: Stirniškių atodangoje, Šeimyniškių atodangoje, Velniapilio oloje bei Skališkių uoloje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė