Vilkų medžioklės sezonas – jau nutraukiamas (4)

spearthroweruk.com nuotr.

spearthroweruk.com nuotr.

Aplinkos ministras pasirašė įsakymą nutraukti vilkų medžioklės 2012–2013 m. sezoną, kadangi jau baigiamas išnaudoti šiam sezonui nustatytas jų sumedžiojimo limitas (50 vilkų). Aplinkos apsaugos agentūros sausio 16 d. duomenimis, jau yra sumedžioti 45 vilkai. Išnaudojus limitą, nutraukti vilkų medžioklę įpareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės. Ministro įsakymas įsigalios artimiausiu.

Kadangi iki šiol nėra tiksliai žinomas šalies miškuose gyvenančių vilkų skaičius (patikimų duomenų turima tik apie valstybinius miškus) ir dėl to kyla abejonių dėl praėjusiais metais nustatyto jų sumedžiojimo limito, Aplinkos ministerija nutarė organizuoti naują šių gyvūnų apskaitą tiek valstybiniuose, tiek ir privačiuose miškuose. Praėjusią savaitę buvo paskelbtas konkursas vilkų, gyvenančių privačiuose Lietuvos miškuose, populiacijos dydžiui nustatyti.

Naujoji apskaita, pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, turėtų išsklaidyti abejones dėl tikrojo šalyje gyvenančių vilkų skaičiaus. Remiantis jos duomenimis, bus daromos išvados, kokių priemonių reikia imtis reguliuojant vilkų populiaciją Lietuvoje. Planuojama, kad naujoji apskaita bus atliekama vasario–kovo mėnesiais, sulaukus palankių gamtinių sąlygų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė