Seimas griežtina saulės elektrinių plėtrą (1)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas sausio 17 dienos plenariniame posėdyje priėmė Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis, pasak energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus, siekiama užtikrinti viešojo intereso apsaugą, kad ateityje būtų galima išvengti elektros energijos kainų didėjimo.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, po įstatymo priėmimo pastebėtas didžiulis susidomėjimas saulės energetika – sulaukiama tūkstančių prašymų plėtoti ne didesnės kaip 30 kW galios saulės šviesos energijos elektrines.

„Nuo 2011 m. gegužės, kai buvo priimtas šis įstatymas, iki 2012 m. gruodžio mėnesio Energetikos ministerija yra išdavusi daugiau nei 5000 leidimų plėtoti ne didesnės kaip 30 kW galios saulės šviesos energijos elektrines, o pagal šiuos leidimus galimų pastatyti elektrinių suminė galia viršija 200 MW“, – teigiama aiškinamajame rašte. Įstatymo projekto rengėjų nuomone, tokia atsinaujinančios energetikos plėtra nėra darni ir ateityje gali lemti žymų elektros energijos tarifo vartotojams didėjimą.

Energetikos ministerijos skaičiavimais, jei visi išduoti leidimai virstų tikrove, elektra brangtų 5–6 centais.

Taip pat siūloma nustatyti, kad leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus nereikėtų toms elektrinėms, kurių galia neviršytų 10 kilovatų.

Aiškinamajame rašte tvirtinama, kad asmenims, valdantiems jau veikiančias elektrines, šios veiklos sąlygos nesikeistų. Pagal priimtą lydimąjį įstatymą, kuriuo įgyvendinamos priimtos pagrindinio įstatymo pataisos, asmenys, jau turintys leidimus plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus, išduotus iki įstatymo pakeitimų priėmimo, ir pradėję įgyvendinti projektus, galės juos baigti leidimo plėtoti metu nustatytomis sąlygomis.

Asmenys, turintys leidimus plėtoti elektros energijos gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių pajėgumus statant saulės šviesos energijos elektrines, tačiau iki liepos 1 d. nepabaigę projekto plėtojimo darbų, iki šios dienos raštu galės kreiptis į Energetikos ministeriją dėl leidimo galiojimo termino pratęsimo, pateikdami įrodymus, kad atlikta ne mažiau kaip 50 proc. projektui įgyvendinti numatytų investicijų.

Sprendimą dėl leidimo galiojimo termino pratęsimo ne ilgesniam negu 7 mėnesių terminui nuo šio sprendimo priėmimo turės priimti energetikos ministro įsakymu ne vėliau kaip 2013 m. liepos  1 d. iš Energetikos ministerijos, Valstybinės energetikos inspekcijos prie Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos ir socialinių partnerių atstovų sudaryta komisija.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė