Premjeras A.Butkevičius pritarta kovos su šešėline ekonomika priemonių planui (10)

A.Butkevicius, LSDP.lt nuotr.

A.Butkevicius, LSDP.lt nuotr.

Penktadienį Vyriausybėje vykusio pasitarimo dėl kovos su šešėline ekonomika metu priimtas kovos su „ekonominiu šešėliu“ priemonių planas. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kovą su šešėline ekonomika vadina neabejotinu iššūkiu ir vienu prioritetinių darbų.

„Šešėlinės ekonomikos mastai vis dar auga, dėl to nukenčia rinkos santykiai, konkurencingumas, iškreipiami darbo rinkos ir patys darbo santykiai, valstybės ir savivaldybių biudžetai netenka lėšų, todėl būtina tęsti ir suaktyvinti kovą su šiomis apraiškomis. Tam šiandien patvirtintas 2013-2014 metų priemonių planas, kuriame numatytos pagrindinės kryptys: kova su akcizinių prekių kontrabanda ir nelegalia apyvarta vidaus rinkoje, kova su neregistruotos ekonominės veiklos vykdymu, vengimu apskaityti pajamas. Stabdysime ir darbo užmokesčio vokeliuose praktiką“, – po pasitarimo sakė Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Priemonių plane numatyta griežtinti atsakomybę už kontrabandą ir neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, stiprinti tikrinimus turgavietėse, taip užkertant kelią neteisėtam prekių realizavimui. Taip pat bus siekiama užkirsti kelią akcizu neapmokestintų naftos produktų patekimui ir apyvartai vidaus rinkoje, užtikrinti, kad iš nelegalios veiklos praturtėję asmenys neišvengtų galimo turto konfiskavimo.

Priemonių plane dėmesys skiriamas mokesčių administravimo gerinimui, plėtojant pažangių techninių priemonių taikymą. Kovojant su nelegaliu darbu bus siekiama taikyti sisteminį prevencinių ir kontrolės priemonių modelį „Įspėjau – pasirink“, t.y. siunčiant ūkio subjektams institucijų įspėjamuosius laiškus, vedant prevencinius pokalbius ir atliekant bendrus tikrinimus.

Premjero įsitikinimu, numatytieji uždaviniai ir priemonės turi būti įgyvendinamos kompleksiškai, koordinuojant kelių institucijų veiklą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė