Artėja ketvirtoji akcija „Savaitė be patyčių“ (0)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Kovo 18–24 dienomis jau ketvirtą kartą organizuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, iki šiol žinoma pavadinimu „Savaitė be patyčių“. Projekto iniciatoriai – emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija“- kviečia nelikti abejingais ir prisijungti prie renginių, kuriais siekiama neleisti pamiršti apie tai, kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas bei kodėl yra taip svarbu ugdyti vaikų toleranciją ir empatiją jau nuo pat mažens.

„Nors Lietuvoje ir yra taikomos patyčių prevencijos priemonės, mokyklos vykdo įvairias programas, tačiau neišvengiamai tiek vaikai, tiek suaugusieji vis dar susiduria su patyčių reiškiniu, – sako „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. –  Žiniasklaidoje, televizijoje, politikoje vykstantis kitų žeminimas rodo netinkamą pavyzdį vaikams ir taip silpnina vykdomų Lietuvoje prevencinių programų poveikį. Būtent dėl to veiksmo savaitės tikslas yra įtraukti ne vien ugdymo įstaigas, bet visą visuomenę“.

Patyčias patiriančių vaikų procentas Lietuvoje išlieka vienas didžiausių tarp kitų pasaulio šalių. Šie duomenys paaiškėjo, 2012 m. viduryje Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus 2009-2010 m. 38 šalyse ar regionuose atliktos Tarptautinės mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos studijos rezultatus. Labiau už mūsų šalies vaikus tyčiotis iš kitų yra linkę tik latviai ir rumunai. Dažniausiai patyčias mūsų šalyje patiria vienuolikos metų vaikai: 27 proc. mergaičių ir 32 proc. berniukų. Labiau linkę tyčiotis berniukai, o patyčių dažniausiai griebiasi 15-mečiai. Smurto ir patyčių mažinimas yra būtinas norint užtikrinti kokybišką ugdymą vaikams – vienas iš naujos vyriausybės tikslų – smurto ir patyčių išgyvendinimas mokyklose.

„Vaikų linija“ kartu su JAV ambasada Lietuvoje rengia moksleivių kūrybinių darbų konkursą „Tyčiotis Negalima Draugauti“, kurio tikslas paskatinti moksleivius galvoti apie savo vaidmenį patyčių situacijoje bei kaip jie galėtų prisidėti prie patyčių mažinimo. Savo mintis konkurso dalyviai kviečiami kūrybiškai perteikti naudojant įvairias meno raiškos priemones. Vaizdo filmus ir plakatus 10-12 kl. moksleiviai turėtų siųsti į Vaikų liniją iki kovo 1d. Daugiau informacijos apie tai www.bepatyciu.lt. Šiais metais „Vaikų linija“ planuoja daugiau dėmesio skirti elektroninių patyčių problemai. „Vaikų linija“ yra Saugesnio interneto projekto partneris ir nuo 2011m. teikia pagalbą vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su grėsmėmis elektroninėje erdvėje.

Organizatoriai kviečia visas ugdymo įstaigos ir kitas organizacijos tapti iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ dalyviais. Kiekviena mokykla ar kita įstaiga nuo sausio 21 d. iki kovo 10d. gali registruotis svetainėje www.bepatyciu.lt, įrašydama savo organizacijos pavadinimą, kontaktus ir planuojamų veiklų aprašymą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė