Mobiliuosius telefonus naudoja bene 99 proc. Lietuvos moksleivių (1)

Mindposts.com nuotr.

Mindposts.com nuotr.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro kartu su savivaldybių visuomenės sveikatos biurais 2012 m. vykdyto 4, 8, 11 klasių mokinių, mokyklų vadovų bei mokytojų naudojimosi mobiliaisiais telefonais Lietuvos mokyklose paplitimo bei naudojimosi ypatumų tyrimo (apklausos) duomenimis, 98,6 % Lietuvos mokinių turi ir naudojasi mobiliaisiais telefonais, 0,6 % mokinių neturi mobiliojo telefono, nes jiems jis nereikalingas, ir 0,8 % mokinių jo neturi, bet norėtų turėti. Trečdalis (33,7 %) mokinių mobilųjį telefoną turi ilgiau nei 6 metus.

Tyrime dalyvavo 1232 mergaitės (56,2 % apklaustųjų) ir 961 berniukas (43,8 % apklaustųjų). Mokinių amžius siekė nuo 9 iki 20 metų. Didžiąją daugumą sudarė 10, 14, 15, 17 ir 18 metų mokiniai (atitinkamai 16,5 %, 17,5 %, 14,2 %, 15,4 % ir 14,3 %).

Dauguma mokinių nurodė, kad dažniausiai mobiliuosius telefonus naudoja susisiekti su tėvais, skambinimui, trumpųjų žinučių siuntimui. Mergaitės linkusios išsiųsti daugiau trumpųjų žinučių (SMS) ir ilgiau kalbėti telefonu. Berniukai labiau linkę naudoti telefoną pramogoms, naršyti internete. 48,7 % mokinių nurodė, kad laisvalaikį leidžia naudodamiesi mobiliuoju telefonu. 43,5 % mokinių nurodė, kad negalėtų gyventi be mobiliojo telefono. Mergaitėms būtų sunkiau susitaikyti su gyvenimu be mobiliojo telefono nei berniukams. Daugiau nei pusė respondentų (57,9 %) nurodė, kad kartais arba nuolat jaučia nerimą  ar susierzinimą, kai su savimi neturi mobiliojo telefono.

Nustatyta, kad pamokų metu mobiliaisiais telefonais dažniausiai naudojasi vienuoliktos klasės mokiniai. Net 63,4 % vienuoliktokų, 54,8 % aštuntokų ir 8 % ketvirtokų pamokų metu, kai to nereikia užduotims atlikti, kartais naudojasi mobiliaisiais telefonais. 81,2 % mokinių ir 90,2 % mokytojų ir mokyklų vadovų nurodė, kad pamokų metu jų mokykloje draudžiama naudotis mobiliaisiais telefonais.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė