Leidėjai skatinami atkreipti dėmesį į tautinės tapatybės išsaugojimą literatūroje (0)

lkrm.lt nuotr.Kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Lietuvos leidėjų asociacijos valdyba ir aptarė leidėjų problemas ir kultūros politikos prioritetus leidyboje. Ministro manymu, valstybė turi finansuoti tuos leidybos projektus, kurie susiję su tautinės tapatybės išsaugojimu. Tam pritaria ir Lietuvos leidėjų asociacija.
„Nacionalinio identiteto išsaugojimas ir sklaida ne tik valstybės ribose, bet ir už jos sienų yra kultūros politikos esmė ir leidyboje tai turėtų būti taip pat prioritetu“, – susitikime apie kultūros politikos formavimo procesą kalbėjo Š.Birutis. Ministro nuomone, šiandien ypač trūksta lietuvių kalba kuriamos vaikų ir jaunimo literatūros.

Susitikimo metu, leidėjai kartu su ministru pasidžiaugė skaitymo skatinimo programos sėkme ir sutarė, kad tokia programa turėtų būti vykdoma ir ateityje, nes reikalingos priemonės, kurios kryptingai veiktų vaikų ir jaunimo skaitymo įgūdžių lavinimą.

Leidėjai pastebėjo, kad knygų leidyba traukiasi. Jei 2008 m. naujų knygų išleista 4580, tai 2009 m. jau – 3900, o 2010 m. – 3100.  Tačiau pastebėjo, kad 2011 m. stebimas stabilumas. Leidėjai atkreipė dėmesį, kad pastaraisiais metais išaugo piratavimas, kuomet naujos knygos skenuojamos ir platinamos nemokamai internete. Todėl artimiausiu metu ketina pateikti pasiūlymus, kaip kovoti su šiuo reiškiniu.

Taip pat aptartas bibliotekų naujų knygų įsigijimo klausimas. Ministras pasiūlė bendradarbiaujant su visomis suinteresuotomis institucijomis sukurti formulę, kurios pagalba būtų nustatoma, kiek ir kokių knygų turi įsigyti bibliotekos.   Ministro nuomone, taip pat tokia, kaip sėkmingai startavusi „Knygų Kalėdos“ akcija, galėtų tapti nacionalinio masto tradicija, kuri tęstųsi ištisus metus ir būtų palaikoma visų valstybinių institucijų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė