Kultūros ministras: kultūros darbuotojų atlyginimai turi didėti (0)

lrkm.lt nuotr.Kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su profesinių sąjungų, kurioms priklauso kultūros darbuotojai, atstovais. Susitikime dalyvavo Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Rimkus, Lietuvos profsąjungų lygos pirmininkas Vydas Puskepalis ir Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas.

Š.Biručio teigimu, ir jo, ir profesinių sąjungų pozicija, kad kultūros darbuotojai turi gauti didesnius atlyginimus, sutampa. Ministras jau ir anksčiau yra pareiškęs, kad kultūros darbuotojų atlyginimo kėlimo klausimas yra vienas svarbiausių, todėl ministro nurodymu artimiausiu metu bus sudaryta darbo grupė, kuri bendradarbiaus su profesinėmis sąjungomis ir atsakingomis institucijomis.

„Aš labai apgailestauju, kad kultūros sektorius buvo paraštėje, kai kiti sektoriai sugebėjo išsikovoti aukštesnius atlyginimus. Šiandien atlyginimų atotrūkis yra milžiniškas, todėl mūsų užduotis, kad kultūros darbuotojai ne emigruotų iš Lietuvos, o galėtų gyventi oriai savo gimtinėje ir puoselėtų kultūrą už atlygį, kurio yra verti. Mes pradedame derybas su visomis atsakingomis institucijomis ir pabrėžiu, kad  kultūra yra tas pamatas, ant kurio laikosi vis šalis, o kultūros darbuotojai yra atsakingi už kultūros sklaidą ir prieinamumą bendruomenėse “, – sako ministras.

Kad kultūros darbuotojų atlyginimai yra vieni mažiausių šalyje patvirtino ir Lietuvos profsąjungų lygos pirmininkas Vydas Puskepalis. „Mes esam paskutinėje vietoje pagal atlyginimų dydį, tačiau ilgiau taip tęstis negali, todėl džiaugiamės, kad ministras atnaujino ankstesnio laikotarpio kultūros ministrų vilkintas derybas“, – sako jis. Jam antrino ir kiti susitikime dalyvavę profesinių sąjungų atstovai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė