Įteikti pirmieji Lietuvoje elektroniniai mokinio pažymėjimai (0)

El. pažymėjimo pavyzdys

El. pažymėjimo pavyzdys

Kėdainių, Radviliškio ir Molėtų mokykloms sausio 17 dieną įteikti pirmieji Lietuvoje elektroniniai mokinio pažymėjimai (EMP), kurie, skirtingai nei senieji, ne tik atlieka moksleivio asmens dokumento funkciją, tačiau ir suteikia papildomų galimybių tiek mokiniui, tiek ir mokyklai. Per artimiausią mėnesį tokie pažymėjimai turėtų pasiekti ir daugiau mokyklų kituose šalies regionuose.

„Naujieji pažymėjimai – kokybiškai visiškai naujas ir gerokai pažangesnis bei saugesnis mokinio asmens dokumentas, kuriame integruota itin daug funkcijų, kurios net negalėjo būti įsivaizduojamos iki šiol galiojančiuose popieriniuose pažymėjimuose. Šiuolaikinė karta kuo toliau, tuo labiau darosi imli naujausioms technologijoms, todėl jos privalo būti integruotos ne tik į patį ugdymo procesą, bet ir kasdienį jo organizavimą“, – sako Agnė Zalanskaitė, EMP diegiančios įmonės „ID4S“ vadovė.

Pasak A. Zalanskaitės, į šiuo metu išduodamus pažymėjimus įdiegtos pagrindinės funkcijos, tačiau jos bus tobulinamos ir plečiamos. Jau šiais metais pilotinėse savivaldybėse pradės veikti atsiskaitymų sistema, kuri apsaugos vaikų finansus, neleis įsigyti nepilnamečiams draudžiamų prekių ar paslaugų, didžiuosiuose miestuose EMP veiks kaip transporto bilietas. Į visus naujuosius EMP integruota išankstinio telefonų sąskaitų papildymo paslauga, Europos jaunimo kortelė, suteikianti daugiau kaip 600 nuolaidų Lietuvoje ir 60 tūkst. – Europoje. Didžioji jų dalis skirta turiningam laisvalaikiui, mokymuisi bei įvairioms su tuo susijusioms prekėms.

„Šiuo metu pažymėjimuose įdiegtos pagrindinės funkcijos, tačiau jau nuo rugsėjo planuojame pažymėjimus tobulinti. Galimybės tam gali būti įvairios, tačiau konkretūs sprendimai bus priimti tariantis su kiekvienos mokyklos bendruomene. Artimiausiu metu pradėsime diegti saugumo mokykloje ir lankomumo sistemas, taip pat, jau savivaldybių lygmeniu, labai aktualias neformalaus ugdymo užsiemimų apskaitos sistemas. Naujieji EMP gali veikti ir kaip nemokamo maitinimo, kitų programų, viekiančių mokykloje, apskaitos sistema, bibliotekos abonementas, nemokamas e-dienynas ir kita. Svarbiausia, kad visų sistemų diegimas pačiai mokyklai – nieko nekainuoja“, – pasakoja A. Zalanskaitė.

Švietimo ir mokslo ministras dar 2012 m. gegužės 25 d. pasirašė įsakymą dėl naujo pavyzdžio elektroninio moksleivio pažymėjimo išdavimo ir naudojimo tvarkos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Naujieji EMP šalies mokyklose diegiami palaipsniui – mokyklose, neįsidiegusiose elektroninių pažymėjimų, naudojami seno pavyzdžio popieriniai pažymėjimai. Elektroninių mokinio pažymėjimų plėtra rūpinasi Švietimo aprūpinimo centras prie Švietimo ir mokslo ministerijos, o funkcijas diegia bei konkrečiai mokyklai ar mokiniui personalizuoja privačios įmonės, turinčios tam valstybės institucijų suteiktas teises.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė