Kauno savivaldybė nori išpirkti Ryšių istorijos muziejų (1)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Kauno savivaldybė nori išpirkti Ryšių istorijos muziejų, kuris dabar priklauso bendrovei „TEO“, ir į jį perkelti Kauno miesto muziejų. Pastatų kaina ir eksponatų likimas turėtų paaiškės po derybų.

Ketvirtadienį Kauno miesto tarybos nariai vienbalsiai pritarė siūlymui į miesto rankas susigrąžinti Senamiestyje esantį Ryšių istorijos muziejaus pastatų kompleksą (Rotušės a. 17, 18, 19, 20). Po šio sprendimo savivaldybės darbo grupė galės pradėti derybas dėl pastatų įsigijimo.

Ryšių istorijos muziejuje, kuris šiuo metu priklauso AB „TEO“, saugomi eksponatai, atspindintys ryšių istorijos raidą nuo XVI amžiaus, yra reikšmingi ne tik Lietuvai, bet ir visam Rytų Europos regionui. Minėta bendrovė šį pastatą planuoja parduoti, dėl to šio istorinio komplekso praradimas būtų didžiulis nuostolis Kaunui ir nacionaliniam valstybės paveldui, sakoma savivaldybės pranešime.

Apie ketinimus parduoti Ryšių istorijos muziejaus pastatus Rotušės aikštėje bendrovė paskelbė prieš penkerius metus – teigta, kad jų kompleksas tada įkainotas 10-čia mln. litų. Tąkart susirūpinę, kad muziejus išnyks, aktyvūs kauniečiai kreipėsi į Vyriausybę, ši žadėjo pastatus išpirkti, tačiau pažadų netesėjo. Lėšų biudžete nerado ir Kauno savivaldybė. Jos administracijos vadovas sako, dabar miestas už muziejų galėtų mokėti 3–4 mln. litų.

„Bendrovė, atsižvelgdama į pastato bei joje saugomų eksponatų svarbą bei vertę, pirmiausia dėl jo pardavimo kreipėsi į savivaldybę. Įsigijus Ryšių istorijos muziejų, kartu su juo būtų perduota ir visa ekspozicija“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos direktorius Virginijus Mažeika.

Ryšių istorijos muziejuje galėtų įsikurti ir Kauno miesto muziejus, kuris grįžtų į savo istorinę vietą. Šiose patalpose 1898 m. lapkričio 25 d. Kauno miesto Valdyba įkūrė pirmąjį Kauno miesto istorijos muziejų, veikusį iki 1936 m.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė