Berlyne Lietuva Europos Sąjungai prisistatys dainomis ir sutartinėmis (3)

Lrkm.lt nuotr.

Lrkm.lt nuotr.

Š.m. sausio 23–24 d., Berlyne skambės lietuvių liaudies dainos ir  UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą puošiančios sutartinės. Sausio 24 d. jos džiugins Airijos, Lietuvos ir Graikijos trejeto pirmininkavimo ES Tarybai pristatymo renginių dalyvius, o pristatymo išvakarėse lietuvių liaudies dainų ir sutartinių vakaras „Dainų kraštas“ skambės Lietuvos ambasadoje.

Trijų šalių 2013–2014 m. pirmininkavimo simboliniame atidaryme koncertuos Lietuvos etnomuzikologai – prof. dr. Daiva Vyčinienė ir doc. Evaldas Vyčinas. Sausio 23 d. ambasadoje vyksiančioje vakaronėje jie ne tik atliks lietuvių liaudies dainas, bet ir dalysis savo mintimis apie jų savastį bei išskirtinumą.

Kaip teigia D. Vyčinienė, Lietuva nuo seno vadinama „Dainų kraštu“, jos gyventojai – „lyrikų tauta“. Pagrindinė lietuvių liaudies dainų savybė, pasak etnomuzikologės, yra švelnus lyrizmas, savotiška melancholija, kuri nuo seno žavėjo dainų užrašinėtojus.

Johanas Volfgangas Gėtė apie lietuvių liaudies dainas sakė: „norėčiau šias dainas pavadinti būsenos eilėmis, nes jos išreiškia tam tikrą svarbiausią konkrečią būseną, siela elegiškai skrajoja siauroje erdvėje. Galima teigti, kad šios dainos kilusios tiesiog iš tautos, kuri gamtai, vadinasi ir poezijai, yra daug artimesnė nei civilizuotas pasaulis“.

Vakaro metu Daiva ir Evaldas Vyčinai atliks lietuvių liaudies dainas iš XIX a. rinkinių. Tai Mažosios Lietuvos dainos iš Liudviko Rėzos rinkinio ir Panemunės dainos iš brolių Antano ir Jono Juškų dainų rinkinių. Jos bus atliekamos pritariant kanklėms.

„Tai savotiška meditacija, užburianti klausytoją, dažnai net nesuprantantį lietuvių kalbos“, – sako atlikėja.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė