Ar naujoji Lietuvos valdžia padės surasti tiesą Baltarusijos aktyvistei? (3)

Ar naujoji Lietuvos valdžia padės surasti tiesą Baltarusijos aktyvistei? | Alkas.lt nuotr.

Ar naujoji Lietuvos valdžia padės surasti tiesą Baltarusijos aktyvistei? | Alkas.lt nuotr.

Sausio 16 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atidėjo Baltarusijos  antiatominės veiklos koordinatorės Tatjanos Novikovos skundo dėl Lietuvos VRM Migracijos departamento sprendimo, kuriuo praėjusiais metais jai buvo uždrausta tris mėnesius įvažiuoti į Lietuvą, nagrinėjimą iki vasario mėnesio.

Kaip skelbiama VAAT išplatintame pranešime, Tatjana Novikova prašo teismo panaikinti Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 2012-09-10 sprendimą, kuriuo jai buvo uždrausta iki 2012-12-10 atvykti į Lietuvos Respubliką, jos apie tai net neinformavus. Pasak pareiškėjos, neįleidus jos į Lietuvos Respublikos teritoriją bei priskyrus asmenims, keliantiems grėsmę viešajai tvarkai ir valstybės saugumui, ji patyrė ne tik finansinių nepatogumų, bet ir didelį dvasinį sukrėtimą bei pažeminimą. T.Novikovos teigimu, iki šiol yra viešai sumenkinta jos reputacija, ji toliau yra priversta patirti teisinio neapibrėžtumo jausmą, dvasinius išgyvenimus.

Teismui pateiktame T.Novikovos skunde rašoma, kad pernai metų rugsėjo 10 d.  sprendimu buvo iš esmės pažeista jos teisė žinoti apie jos atžvilgiu priimtą sprendimą ir pasinaudoti teise į gynybą, o uždraudžiant jai patekti į Lietuvos Respubliką ir joje laisvai išreikšti savo nuomonę prieš Ignalinos (Visagino) atominės elektrinės statybą, buvo pažeistos Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatos.

„Faktas, kad URM nepaviešina draudimo įvažiuoti į Lietuvą pagrindo, kaip ir tas faktas, kad draudimas įvažiuoti nustatytas referendumo dėl Visagino atominės elektrinės pasiruošimo ir jo vykdymo metu, dar kartą patvirtina, jog mano teisės buvo apribotos dėl politinių motyvų, dėl mano pilietinės pozicijos, kadangi aš ir mano kolegos nenorime Černobylio ir Fukušimos avarijos pasikartojimo nei Baltarusijos, nei Rusijos, nei Lietuvos teritorijoje“, – teigė Baltarusijos  antiatominės veiklos koordinatorė T.Novikova.

Vilniaus apygardos administracinis teismas sausio 16 d. vykusiame posėdyje paprašė Užsienio reikalų ministerijos išslaptinti ir pateikti teismui dokumentus, kuriais remiantis buvo priimtas skundžiamas Migracijos departamento 2012 09 10  d. sprendimas. Kitas teismo posėdis šioje byloje yra numatytas vasario 25 d., rašoma VAAT išplatintame pranešime.

Priminsime, kad į Lietuvą buvo neįleisti du Baltarusijos antiatominės energetikos vaktyvistai Mikalajus Ulasevičius ir T.Novikova rugsėjo 26 d. vykę į Lietuvos Respublikos Seime rengiamą diskusiją „Lietuva-Baltarusija: atominės energetikos kaimynystėje“. Nors abu Lietuvos svečiai turėjo Lietuvos URM išduotas vizas, tačiau Lietuvos pasieniečių nebuvo įleisti į Lietuvą, esą kaip įtraukti į Lietuvos „nepageidaujamųjų asmenų sąrašą“ asmenys keliantys grėsmę Lietuvos viešajai tvarkai ir vidaus saugumui.

Tą kart T.Novikova Seime vykusioje konferencijoje „Lietuva-Baltarusija: atominės energijos kaimynystė“, organizatorių kvietimu, turėjo skaityti pranešimą apie Baltarusijos Astravo AE žalą.

Kaip žinoma, tiek Novikova ir Ulasevičius pasisako prieš atominių elektrinių statybas Baltarusijoje, taip pat Lietuvoje bei Karaliučiuje (Kaliningrado srityje) ir ragina Lietuvos visuomenę kartu priešintis trijų atominių elektrinių statybai šiame regione.

Mikalojus Ulasievičius dėl Astravo atominės elektrinės statybų bandė paduoti į teismą Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką. Už tai jam buvo iškeltas ieškinys, jo namuose atlikta krata, o internete pasirodė straipsnis, kuriame jam netiesiogiai buvo grasinama.

Kaip pasiaiškins naujoji Lietuvos valdžia? Ar prisidengdama slaptumo grifu ir solidarizuodamasi su sprendimą priėmusiais, bet dabar jau valdžios netekusiais TS-LKD  politrukais, užgniauš šią bylą, ar vis tik paviešins savo pirmtakų desperatiškus, antidemokratiškus sprendimus?

Vasaryje bus aiškiau.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė