Teismas nagrinės įslaptintą URM sprendimą neįsileisti į Lietuvą AE priešininkų iš Baltarusijos (3)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Sausio 16 d., 13 val. Vilniaus apygardos administraciniame teisme bus nagrinėjama Baltarusijos  antiatominės veiklos koordinatorės Tatjanos Novikovos skundas dėl Migracijos departamento sprendimo, kuriuo praėjusiais metais jai buvo uždrausta 3-is mėnesius atvykti į Lietuvą. Šis sprendimas buvo priimtas prieš referendumą dėl Visagino atominės elektrinės statybos Užsienio reikalų ministerijos (URM) prašymu, neva dėl tos priežasties, kad Tatjana Novikova kelia grėsmę viešajai tvarkai ir vidaus saugumui. Tą kart ji su bendražygiu Mikalajumi Ulasevičiumi vyko į Vilnių Seimo konferencijos „Lietuva-Baltarusija: atominės energijos kaimynystė“ organizatorių kvietimu, kur turėjo skaityti pranešimą apie Baltarusijos Astravo AE žalą. Kaip žinoma, Novikova ir Ulasevičius pasisako prieš atominių elektrinių statybas Baltarusijoje, taip pat Lietuvoje ir Kaliningrado srityje.

Migracijos departamentas, priimdamas sprendimą uždrausti Tatjanai Novikovai ir jos kolegai M.Ulasevičiui atvykti į Lietuvą, rėmėsi išimtinai vien tik Lietuvos URM prašyme nurodyta įslaptinta informacija. Iki šiol priežastys, lėmusios draudimą Baltarusijos aktyvistams atvykti į Lietuvą 3-jiems mėnesiams – nežinomos ir slepiamos po žyma „slaptai“.

Baltarusijos aktyvistų advokatui Vidui Vilkui paprašius išslaptinti šią informaciją ar pateikti ją susipažinti, speciali URM sudaryta komisija atsisakė ją išslaptinti ir nurodė galinti pateikti tik asmeniui, turinčiam leidimą dirbti su slapta informacija. URM taip pat negalėjo nurodyti, kur advokatui kreiptis siekiant gauti leidimą dirbti su slapta informacija ar su ja susipažinti: URM kanclerio atsakyme advokatui Vidui Vilkui nurodoma, jog “URM negali nurodyti, kur kreiptis dėl leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija išdavimo, kadangi įstatyme nėra numatytas mechanizmas, kaip šiuo atveju būtų išduodamas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija“.

„Teismui teks išspręsti iki šiol precedento neturėjusį atvejį, kai išimtinai visa informacija, vien tik kuria vadovaujantis apribota asmens teisė įvažiuoti į Lietuvą, yra slapta ir neprieinama kitai šaliai“, – sako Tatjaną Novikovą Lietuvoje atstovaujantis, advokatų kontoros Baranauskas ir Valčiukas HANSA LAW OFFICES, advokatas Vidas Vilkas.

Kaip pažymi Tatjana Novikova „Faktas, kad URM nepaviešina draudimo įvažiuoti į Lietuvą pagrindo, kaip ir tas faktas, kad draudimas įvažiuoti nustatytas referendumo dėl Visagino atominės elektrinės pasiruošimo ir jo vykdymo metu, dar kartą patvirtina, jog mano teisės buvo apribotos dėl politinių motyvų, dėl mano pilietinės pozicijos, kadangi aš ir mano kolegos nenorime Černobylio ir Fukušimos avarijos pasikartojimo nei Baltarusijos, nei Rusijos, nei Lietuvos teritorijoje.“

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė