Kaune minimas Lietuvos fotomėgėjų sąjungus įkūrimo 80-etis (2)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Kauno fotografijos galerijoje atidaryta paroda, kurioje eksponuojami devynių tarpukario Lietuvos fotomėgėjų sąjungos narių, tarp jų ir sąjungos steigėjų – Petro Babicko, Stepono Kolupailos, Kazio Lauciaus – darbai, praneša LRT laida „Šiandien“.

Prieš 80 metų Kaune įkurta Lietuvos fotomėgėjų sąjunga. Kiek daugiau nei septynerius metus veikusi sąjunga surengė ne vieną parodą, leido katalogus ir žurnalą, jos fotografų darbai Paryžiuje laimėjo aukso medalius.

1933 m. sausio 15 d. įkurtoje Lietuvos fotomėgėjų sąjungoje buvo apie pusšimtis narių, tačiau greitai jų gretos išaugo kelis kartus.

Fotografijos istorijos tyrinėtojas Stanislovas Žvirgždas svariausiu sąjungos darbo įvertinimu laiko 1937 metų Paryžiaus pasaulinę parodą, kur buvo gauta net 10 aukso medalių.

Jis taip pat mano, kad jei ne Fotomėgėjų sąjungos padėti lietuviškos fotografijos mokyklos pagrindai, vargu ar sovietmečiu būtų įkurta Lietuvos fotografijos meno draugija.

Parodą Kauno fotografijos galerijoje galima apžiūrėti iki vasario pradžios, vėliau ji keliaus į Vilnių ir kitus miestus.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė