„Lėlė“ paruošė spektaklį vaikams pagal lietuvių liaudies pasaką (1)

Spektaklio afiša

Spektaklio afiša

Vilniaus teatre „Lėlė“ intensyviai vyksta darbas ir pasiruošimas ilgai lauktam dailininkės Aušros Bagočiūnaitės-Paukštienės spektakliui „Baisiai graži pasaka“ pagal lietuvių liaudies pasaką, kaip ragana mergaitei galvą nukando. Premjera numatoma jau šį savaitgalį Didžiojoje teatro salėje.

Kaip teigia spektaklio autorė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė, spektaklis nesikoncentruoja į tą trumpą galvos nukandimo momentą. Be to, tai netampa mergaitės žūtimi, veikiau evoliucija. Ragana – negali sakyt, kad ji tik blogis. Pasakose, atsiradusiose vos ne pirmykščiais laikais, ragana buvo lyg ir burtininkė, žyniuonė, gydytoja.

Naiviai paprastas, rafinuotai siurrealistinis, parodantis įvairiaprasmį raganos, velnių ir kitų mitinių būtybių paveikslą, jų gyvenimo būdą, pasaulio tvarką. Šiurpinantis ir žaismingas spektaklis, skirtas vaikams nuo 6 iki 12 metų, yra reikalingas net ir vaiko pamokymui, įsiminimui, baimės įveikimui bei, žinoma, fantazijos, spalvų, formos, erdvės suvokimo lavinimui.

Spektaklyje „Baisiai graži pasaka“ kūrėjai kūrė lėlių ir vizualinio teatro vaidinimą, kuriame yra jungiamos įvairios plastinių menų ir „gyvo plano“ vaidybos priemonės. Taip pat svarbu buvo atskleisti lietuvių liaudies pasakų ir mįslių asociatyvumą, leidžiantį žiūrovams parodyti, jog dažnai pasakose egzistuojanti žiauri veikėjų veiksmų logika gali būti aiškinama simboliškai.

Spektaklio „Baisiai graži pasaka“ kūrybinė komanda – žinomi teatro menininkai: scenarijaus autorė režisierė ir dailininkė – Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė, kompozitorius – Faustas Latėnas.

Vaidina „Lėlės“ teatro aktoriai Almira Grybauskaitė, Dalius Butkus, Sigita Mikalauskaitė, Vilius Kirkilionis, Nijolė Indriūnaitė ir Lijana Muštašvili.

httpv://youtu.be/XUBImqZEgjY

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė