Vilniaus universiteto Statutas įteiktas Seimui (0)

Vilniaus Universittetas | lt.wikipedija.org nuotr.

Vilniaus Universittetas | lt.wikipedija.org nuotr.

Sausio 11 dieną Lietuvos Respublikos Seimui įteiktas Vilniaus universiteto Statutas.

2012 m. gruodžio 18 d. Universiteto Senatas pritarė šiai Vilniaus universiteto Statuto redakcijai, o kartu ir 1990 m. birželio 12 d. Vilniaus universiteto Statuto patvirtinimo įstatymo redakcijos projektui.

Universiteto bendruomenė tikisi, kad Seimas dar pavasario sesijos pradžioje patvirtins VU statutą, sudarydamas sąlygas kuo greičiau suformuoti Tarybą ir išrinkti Rektorių.

2011 m. balandžio 13 d. Lietuvos Respublikos Seime buvo įregistruotas ir pradėtas svarstyti Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl Vilniaus universiteto statuto patvirtinimo“ pakeitimo įstatymo projektas, tačiau dėl Konstitucinio Teismo 2011 m. gruodžio 22 d. nutarimo, kuriuo dalis tiesiogiai su Statuto turiniu susijusių Mokslo ir studijų įstatymo nuostatų buvo pripažintos prieštaraujančiomis Lietuvos Respublikos Konstitucijai, projekto svarstymas buvo sustabdytas.

Atkreiptinas dėmesys, kad Konstitucijos 40 straipsnio 3 dalies nuostata nedraudžia atsižvelgiant į įvairius svarbius kriterijus diferencijuoti skirtingų tipų aukštųjų mokyklų teisinio statuso ir to paties tipo aukštųjų mokyklų teisių bei autonomijos ribų.

Nepriklausomos Lietuvos valstybės ir teisės istorijoje visą laiką, kai reikėdavo spręsti Vilniaus universiteto autonomijos teisinio statuso klausimą, tai būdavo daroma Lietuvos Respublikos įstatymu pripažįstant istorinį Vilniaus universiteto įsteigimo faktą bei jo veiklos tęstinumą. Taigi Statuto patvirtinimo įstatymo projekto priėmimas reikštų Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės įsipareigojimą stiprinti aukštųjų mokyklų autonomiją – svarbiausią aukštosios mokyklos veiklos principą bei panaikinti Lietuvos Respublikos Konstitucijai prieštaraujančius aukštųjų mokyklų valdymo iškraipymus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė