Kauno miesto muziejuje atidaryta A.Aleksandravičiaus nuotraukų paroda ir pristatyta nauja knyga (0)

A.Aleksandraviciaus knygos „Paskutinieji LDK piliečiai" viršelio fragmentas

A.Aleksandraviciaus knygos „Paskutinieji LDK piliečiai” viršelio fragmentas

Sausio 15 d. Kauno miesto muziejuje (M. Valančiaus g. 6) atidaryta garsaus fotografo Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda „Paskutinieji LDK piliečiai“. Tuo pačiu muziejuje pristatyta ir naujausia A. Aleksandravičiaus knyga „Paskutinieji LDK piliečiai“. Paroda veiks iki vasario 12 d.

Fotomenininkas A.Aleksandravičius, besigilindamas į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos praeitį, ir Lietuvoje, ir Baltarusijoje, ir Ukrainoje ieškodamas buvusios Lietuvos valstybės nuo Baltijos iki Juodosios jūros didybės atspindžių, negalėjo nepastebėti ir fotografijose neužfiksuoti paskutiniaisiais šios valstybės piliečiais save laikiusių, Lietuvos bajoriškas ir pilietines tradicijas tęsusių poetų Adomo Mickevičiaus (1798-1855) ir Česlavo Milošo (1911-2004) gyvenimo žymių.

Autorius plačiai aprėpė Adomo Mickevičiaus gyventas vietas nuo gimtosios Zaosės dvarelio iki mokslų Naugarduke, studijų Vilniuje ar dėstymo Kaune ir tremties Paryžiuje. Nobelio premijos laureato Česlavo Milošo pėdsakų Algimantas Aleksandravičius ieškojo Šeteikių dvarelio liepų alėjoje, prie it veidrodis spindinčios kūdros, senelių ir giminių kapų Šventybrastyje, tarp išlakių Isos slėnio ąžuolų, Kunatų dvare Krasnogrūdoje, paskutinėje prieglobsčio vietoje Krokuvos Šv. Stanislovo bažnyčios kriptoje ir dar daugybėje kitų su poeto gyvenimu susijusių vietovių.

A. Aleksandravičius, su jam būdingu išradingumu susiedamas poetų paliktus gyvenimo kelio ženklus su nūdienos realijomis, pasitelkdamas raiškią fotografijos kompoziciją, o retsykiais ir, regis, atsitiktines detales, žaisdamas besikeičiančios šviesos dėmėmis ar dramatiškais juodų ir baltų tonų santykiais, sukuria įsimintinus vaizdus. Fotografijose atsispindi ne tik dokumentiškai perteiktos poetų gyventos vietos ar aplinka, bet jos dar simboliškai susiejamos su iškilių poetų literatūrine kūryba, o įspūdžiui sustiprinti įpinama ir filosofinė potekstė.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė