Apkaltinęs N.Venckienę smurtu D.Valys paprašė Seimo leidimo ją suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę (video) (12)

N.Venckienė, D.Valys | Alkas.lt nuotr.

N.Venckienė, D.Valys | Alkas.lt nuotr.

Sausio 15 d. dėl Seimo narės Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipėsi generalinis prokuroras Darius Valys.

Baigiantis rytiniam posėdžiui D.Valys Seime perskaitė pranešimą, kuriame N.Venckienė apkaltino pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Pasak generalinio prokuroro N.Venckienė 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose savo pasisakymu viešai pažemino teisingumą vykdžiusį teismą (BK 232 str.). N.Venckienė taip pat įtariama nevykdžiusi Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei (BK 245 str.). Taip pat teigiama esą Seimo narė trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą (BK 231 str. 1 d.). N.Venckienė taip pat kaltinama, esą 2012 metų gegužės 17 d. piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis, psichiškai gniuždė savo velionio brolio Drąsiaus Kedžio dukrą (BK 163 str.) ir netgi smurtavimu prieš prieš policijos pareigūną bei L.Stankūnaitę (BK 286 str.).

„Antstolės nurodymu, policijos pareigūnams laikant N. Venckienės rankas, kad vaiko motina L. Stankūnaitė galėtų atitraukti nuo jos vaiką, N. Venckienė priešindamasi vaiko paėmimui tyčia ne mažiau kaip penkis kartus spyrė L. Stankūnaitei į pilvą, kojas ir taip padarė nežymų sveikatos sutrikdymą“, – teigė generalinis prokuroras D.Valys.

„Kai vaikas jau buvo perduotas motinai, panaudodama fizinį smurtą N. Venckienė pasipriešino valstybės tarnautojui – tyčia sudavė kumščiu du smūgius į galvą policijos pareigūnui“, – tvirtino D.Valys.

Po generalinio prokuroro pranešimo buvo paskelbta Seimo posėdžio pertrauka iki 15 val.

Po pertraukos susirinkę Seimo nariai balsavo dėl laikinosios komisijos sudarymo.

Komisiją nutarta sudaryti iš 13 Seimo narių: Albino Mitrulevičiaus, Vytauto Saulio, Marijos Aušrinės Pavilionienės (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija), Vilijos Filipovičienės, Ričardo Sargūno, Mečislovo Zasčiurinsko (Darbo partijos frakcija), Liutauro Kazlavicko, Kęstučio Masiulio, Antano Matulo (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Petro Gražulio (frakcija „Tvarka ir teisingumas“), Dalia Kuodytė (Liberalų sąjūdžio frakcija), Povilo Gylio (frakcija „Drąsos kelias“), Vandos Kravčionok (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija).

Komisijos pirmininku paskirtas Seimo narys Vytautas Saulis, pirmininko pavaduotoju – Seimo narys Petras Gražulis. Komisijai tyrimą atlikti pavesta iki 2013 m. kovo 25 d.

N.Venckienė neigia savo kaltę ir teigia, kad generalinis prokuroras D.Valys meluoja ir stebisi iš generalinio prokuroro sužinojusi apie jai pateikiamus naujus kaltinimus tariamu smurtu prieš L. Stankūnaitę.

„Generalinis prokuroras visiems meluoja. Pasirodo, aš dar L. Stankūnaitę spardžiau. Viso to nėra. Manau, jam reikėjo kartu su pareiškimu atnešti vaizdo įrašą. Mes visi matytume, kaip buvo vykdomas tas teismo sprendimas“, – žurnalistams po rytinio Seimo posėdžio teigė Seimo narė N.Venckienė ir sakė prašysianti, kad laikinosios Seimo komisijos posėdyje būtų paviešintas Garliavos šturmo vaizdo įrašas kurį pažiūrėję patys Seimo nariai galės patys apsispręsti ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą ar ne.

Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą (in flagranti). Šiais atvejais generalinis prokuroras apie tai nedelsdamas praneša Seimui.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė