Žuvusieji sausio 13-ąją pagerbti tylia eisena (nuotraukos) (7)

Eisena | V.Daraškevičiaus nuotr.

Eisena | V.Daraškevičiaus nuotr.

Kaip ir kiekvienais metais, sausio 13-osios išvakarėse patriotiškai nusiteikęs jaunimas tą dieną žuvusius laisvės gynėjus pagerbė iškilminga eisena su deglais į Antakalnio kapines Vilniuje.

Sausio 13-ąją daugelis atsimena kaip didžiausių išbandymų metą. Kiekvienas tą dieną turėjo apsispręsti, kas jam yra brangiau – laisvė ar gyvybė. Mirtis pasirodė esanti vertesnė už visus nelaisvėje nugyventus metus. 1991 metų sausį lietuvių tauta apsisprendė kurti nepriklausomą valstybę tautiniu pagrindu.

Už Lietuvos laisvę ir demokratiškai išrinktą parlamentą žuvo 15 žmonių. Dauguma mano, kad aukų buvo keturiolika, tačiau mažai kas dabar žino apie Stasį Mačiulską, mirusį po trijų mėnesių praleistų ligoninėje dėl stipriai sutalžytos galvos. Jis – penkioliktasis Sausio 13-osios didvyris iš Marijampolės.

Eitynių dalyviai nuo Vilniaus Antakalnio poliklinikos nešini deglais ir vėliavomis žygiavo iki Antakalnio kapinių, kur atgulė dauguma tą dieną žuvusiųjų. Patriotai ištarė kiekvieno didvyrio vardą, pažadėjo nepamiršti ir padėjo vainiką prie jiems skirto paminklo. Sugiedoję Lietuvos Respublikos Himną, jaunuoliai užgesino deglus ir išsiskirstė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė