Visame pasaulyje minima Laisvės gynėjų diena (0)

A.Girdziušo nuotr.

A.Girdziušo nuotr.

Praėjus 22 metams po sovietų įvykdytos agresijos prieš beginklius Lietuvos žmones taip siekiant užgniaužti atgimstantį jaunos šalies valstybingumą, Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojai visame pasaulyje prisijungė prie tradicinės sausio 11-osios rytą Lietuvoje surengtos pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir prisiminė Laisvės gynėjus uždegdami žvakeles savo įstaigų languose.

Lietuvos ambasada Baltarusijoje Laisvės gynėjų dienai skirtus renginius pradėjo dar sausio 10 d. vakare.Baltarusijos žiniasklaidos, lietuvių bendruomenės ir baltarusių visuomenės veikėjams parodytas dokumentinis filmas apie ilgą Lietuvos kelia link nepriklausomybės „Laisvės trajektorijos“.

Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Baltarusijoje Jonas Daniliauskas padėkojo į minėjimą susirinkusiems svečiams ir pridūrė, jog kiekvienam lietuviui privalu prisiminti Tėvynės laisvės gynėjus ir savo pastangomis prisidėti prie tolesnio Lietuvos nepriklausomybės stiprinimo.

Ambasados kieme tragiškiems sausio įvykiams paminėti buvo uždegtas atminimo laužas, tylos minute pagerbtas Laisvės gynėjų atminimas, o sausio 11-osios rytą ambasados langus nušvietė žvakučių liepsna.

Lietuvos ambasada Vašingtone kartu su JAV Germano Maršalo fondu sausio 10 dieną surengė minėjimą-diskusiją, skirtą prieš daugiau nei du dešimtmečius vykusiems sausio įvykiams ir Lietuvos kovai už nepriklausomybę.

Renginyje prisiminimais apie tuomečius įvykius dalijosi buvę JAV ambasadoriai Lietuvoje, rodyti archyviniai JAV žiniasklaidos reportažai apie 1991-ųjų įvykius Lietuvoje.

Lietuvos ambasados Londone languose taip pat sužibo atminimo žvakės. Draugėn susirinkę ambasados darbuotojai tylos minute pagerbė sausio įvykių aukų atminimą.

„Esame Sausio 13-osios – skausmingų lietuvių tautai įvykių liudininkai, tačiau mūsų susitelkimas ir vienybė dar kartą įrodė, kad niekas neturi teisės atimti Lietuvos laisvės. Žuvusiųjų – Lietuvos didvyrių – atminimas yra ir visada bus visų mūsų mintyse ir širdyse“, – sakė Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė.

Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė akcijos metu teigė, jog skaudūs 1991 metų įvykiai suvienijo tautą ir sutelkė Lietuvos gyventojus kovai prieš okupantus. Pasak jos, šiandien galime didžiuotis, kad išlaikėme šį nepriklausomybės bei pilietiškumo egzaminą ir gyvename laisvoje Lietuvoje.

Prie tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kasmet organizuojamos pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ taip pat prisijungė Lietuvos ambasados Airijoje, Moldovoje, Ispanijoje, Švedijoje, Belgijoje, Rumunijoje ir Vokietijoje, Lietuvos generaliniai konsulatai Niujorke, Čikagoje, Sankt Peterburge, daugelis kitų atstovybių.

Įvairūs minėjimai bei renginiai planuojami ir sausio 13-ąją.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Šventės, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė