Seime bus pristatytos dvi parodos: „Laisvės gynimas Lietuvoje 1991 metų sausyje“ ir „Laisvės šauklys“ (1)

Kalnų parke AntanasTerleckas ir Laima Pangonytė 1989.09.02 | lt.wikipedija.org nuotr.

Kalnų parke AntanasTerleckas ir Laima Pangonytė 1989.09.02 | lt.wikipedija.org nuotr.

Sausio 13 d., sekmadienį, 9.20 val. Seime, Parlamento galerijoje (I rūmuose) bus pristatyta paroda „Laisvės gynimas Lietuvoje 1991 metų sausyje“ ir 2012 metų Laisvės premijos laureatui Antanui Terleckui skirta paroda „Laisvės šauklys“.

Parodoje „Laisvės gynimas Lietuvoje 1991 metų sausyje“ eksponuojamos archyvinės fotografijos, kurios atskleidžia 1991 m. sausio agresiją prieš Lietuvos valstybę ir Laisvės gynimą ne tik Vilniuje, bet ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje.

Eksponuojamos Viktoro Kapočiaus, Pauliaus Lileikio, Algimanto Žižiūno, Eugenijaus Masevičiaus nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondų; Sauliaus Jokužio, Albino Stubros nuotraukos iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus; Vaidoto Kisielio, Jono Tamulio nuotraukos iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus; Juliaus Vaupšo nuotraukos iš Panevėžio kraštotyros muziejaus; Romo Eidukevičiaus, Alfredo Girdziušo, Pauliaus Lileikio, Andriaus Petrulevičiaus, Romualdo Požerskio, Kęstučio Svėrio nuotraukos iš asmeninių ir Lietuvos Respublikos Seimo archyvo fondų.

Antroji paroda „Laisvės šauklys“ dedikuojama 2012 metų Laisvės premijos laureatui, politiniam kaliniui, vienam aktyviausių pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvių, kovotojui už žmogaus teises, pogrindinės organizacijos Lietuvos laisvės lyga steigėjui Antanui Terleckui. Simboliniu parodos moto galėtų būti Antano Terlecko žodžiai užrašyti dar 1982 m. – “Mano likimas glaudžiai susijęs su visos mūsų Tautos lemtimi. Kas nesugeba paklusti, prisitaikyti, atsisakyti savo politinių pažiūrų, moralinių principų, tam skirta sunki kalinio ar tremtinio dalia”. Fotografijos, originalūs dokumentiniai šaltiniai ir jų kopijos, nelegalūs Lietuvos laisvės lygos spaudiniai, eksponuojami parodoje, pristato Antano Terlecko gyvenimo kelią, jo pogrindinę, politinę veiklą kovoje už Lietuvos nepriklausomybę. Visuomenei dar menkai žinomus istorinius liudijimus Seimo kanceliarija gavo iš Lietuvos ypatingojo archyvo, Genocido aukų muziejaus, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos Respublikos Seimo archyvo, disidento Antano Terlecko asmeninio archyvo.

Iš karto po iškilmingo posėdžio, kuriame vyks Laisvės premijos įteikimo ceremonija, sausio 13 d., sekmadienį, apie 11.30 ir tos pačios dienos vakare 21.15 val. Seimo TV kanalu „Seimas – tiesiogiai“ bus rodomas Ramunės Sakalauskaitės ir Editos Mildažytės dokumentinis filmas apie Antaną Terlecką „Neokupuotas“.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė