Raginama uždrausti vaikiškas knygeles, vaizduojančias tradicines šeimas (8)

patriotai.lt pav.Konservatorė Europos Parlamento (EP) narė Marina Janakoudakis (Marina Yannakoudakis) Europos Parlamento lyčių lygybės komiteto pranešimą, kuriame raginama uždrausti vaikiškas knygeles, vaizduojančias tradicines šeimas, pavadino „politkorektiška nesąmone“.

Pranešimo projekte „dėl lyčių stereotipų panaikinimo ES“, pateiktame kraštutinių kairiųjų EP narių iš Olandijos, sakoma, kad mokyklinėje vaikams pateikiamoje medžiagoje reikia nustoti vyrus ir moteris vaizduoti jų „tradiciniuose“ tėvų ir motinų vaidmenyse, kadangi toks vaizdavimas „skatina didesnę lyčių diskriminaciją įvairiose visuomenės srityse ir visose amžiaus grupėse“.

Pranešime taip pat raginama taikyti kvotas moterims, skiriant vadovaujantį verslo įmonių personalą, o taip pat labai kritikuojamos masinės informacijos priemonės dėl to, kad vaizduoja moteris jų tradiciniuose vaidmenyse.

Pranešimo projekte sakoma, kad masinėse informacijos priemonėse vaizduojami tradiciniai moters vaidmenys šeimoje reiškia „diskriminaciją dėl lyties“ ir „skatina lyčių stereotipų formavimąsi“.

Pranešime taip pat sakoma: „Apskritai, neproporcingai daug moterų dirba „lanksčiu darbo grafiku“, kas rodo, kad šiandien dar tebėra gajus tradicinis požiūris, kad moterims tenka pagrindinė rūpinimosi šeima našta, todėl jos priverstos dirbti nepilną darbo dieną, kas riboja jų galimybes darbo rinkoje“.

Janakoudakis (Yannakoudakis), kuri yra Moterų teisių spikerė Europos Parlamente, pasakė: „moterų teisių komitetas vėl švaisto Parlamento laiką ir mokesčių mokėtojų pinigus su savo kairuoliškomis politkorektiškomis nesąmonėmis.“

Ji sakė: „Aš vienareikšmiškai pasisakau už teisę dirbti moterims, bet manau, kad moterys pačios turi nuspręsti, ar eiti į darbą, ar likti namie ir auginti vaikus“.

Pasak JK laikraščio „Daily Mail“, jei šio pranešimo projekto rekomendacijos būtų įgyvendintos, reikėtų uždrausti didžiąją dalį tradicinės Anglijos vaikų literatūros, įskaitant tokias literatūros klasika tapusias knygeles, kaip „Meškiukas, vardu Pedingtonas“ (Paddington Bear), „Piteris Penas“ (Peter Pan), bei Enid Blaiton (Enid Blyton) „Šauniojo penketuko nuotykius“ (Famous Five).

Pranešimo projekte sakoma: „Jau nuo labai ankstyvo amžiaus vaikai susiduria su lyčių stereotipais – TV serialuose, TV reklamose, mokomojoje medžiagoje, ir mokymo programose, o tai veikia jų supratimą, kaip turėtų elgtis vyrai ir moterys. Dėl to reikėtų įdiegti specialias mokymo programas ir mokomąją medžiagą, kurioje vyrai ir moterys nebebūtų vaizduojami savo „tradiciniuose vaidmenyse“, kur vyras uždirba duoną, o moteris augina vaikus.“

Tačiau Janakoudakis (Yannakoudakis) atsakė: „vaikų knygelės ar TV programos, kuriose tėvas vaizduojamas kaip uždirbantis duoną, o motina – kaip besirūpinanti namais, vaikų nežaloja – ir ne Europos Sąjungos reikalas aiškinti, kad yra kitaip. Per ateinančius kelis mėnesius pasiūlymai pateks į Parlamentą svarstymui, ir aš tikiuosi, kad mano kolegos parlamento nariai pasielgs protingai ir prisijungs prie manęs, nubalsuodami prieš šiuos absurdiškus planus.“

Austrijos ekonomikos žurnalo „Quarterly Journal of Austrian Economics“ redaktorius Džozefas Salerno rašė, kad šiame pranešime pateikti pasiūlymai yra tiesiog kairuoliško totalitarizmo pavyzdys. Pasak Salerno „Jie ne tik praneša apie savo ketinimus pulti šeimą, tačiau nori primesti draudimą apskritai ją minėti. Tai kažkiek panašu į bandymus įstatymais uždrausti gravitaciją.“

Nors, Salerno nuomone, nepanašu, kad šiame pranešime pateiktos rekomendacijos greitu metu pavirstų įstatymais, „jis puikiai iliustruoja tamsą ES eksperimento centre, kuri sutraukia žmogišką padorumą, kaip juodoji skylė traukia šilumą iš galaktikos.“

Pagal lifesitenews.com

Pranešimo projektas: europarl.europa.eu

Kategorijos: Akiračiai, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Iš miškų:

  Na ir keistas tas humoro jausmas tam europarlamente…

 2. žiūreivis:

  Yannakoudakis = Janakudakis (Lietuvoje turėtų teisę pasivadinti Janakudake)

 3. Audrys Karalius:

  Manau, kad visos kantrybes turi ribas. Patologine erozija uzsikretusios salys akivaizdziai skleidzia savo negalia i viesa Euro-scena. Tyla turi baigtis. Neturime leistis sunaikinami psichopatinio marazmo, baisesnio nei AIDS. Jeigu reikia, Lietuva vel privalo tapti paskutine atspara Europoje patologiniam nuprotejimui…

  • Audronė:

   Pilnai Jums pritariu, tiesiog stebiuosi, kad po tokių straipsnių – visiška tyla, atrodo, kad tokie veiksmai yra visiems priimtini ir nekritikuotini. Jeigu ir toliau bus tylima ir neduodama atkirčio – Lietuva kaip valstybė žlugs visiems laikams.

 4. Vilmantas Rutkauskas:

  Reikia nepamiršti, kad Eu persunkta krikščionybe, kurios ideologinis bibli lyderis – ne tik iš netradicinės terpės, bet ir gyveno pavyzdinai kažkaip netradiciškai.

 5. Katė:

  Tikriausiai dėl mūsų – žmonių – “naujųjų technologijų” taip dažnai embriono stadijoje nebeįvyksta visiška lytinė sklaida. Kas galėjo net ir prieš 50 metų įsivaizduoti Vilniuje homoseksualistų minią ? Individas, aišku, niekuo dėtas. Bet tokį reiškinį reikėtų priimti kaip ligą, kaip trūkumą – ne taip jau daug žmonių rastume visapusiškai tobulų! – ir tokią lemtį per gyvenimą stoiškai pernešti. Taip kaip pragyvena savo gyvenimą vienakojai ar bekojai, berankiai, džiovininkai, vėžininkai, kurti, akli… Ir, nelygu gyvenimo būdas, gali tapti gerbiami, brangintini visuomenės nariai. Patį gyvenimą reikia tausoti, nes jis tokia vertybė, kurios galėjo ir nebūti, ir antrą kartą gali nebebūti.

 6. Katė:

  Bet gi būtų be galo keista, jei mes kokį nors savo netobulumą bandytume primesti visai visuomenei. O šiuo atveju kaip tik toks reiškinys ir vyksta. Ir , aišku, iššaukia didelį priešiškumą. Žmonės turėtų siekti lygių teisių, o galimybės yra duotybė: vyras negali kūdykio pagimdyti, o moteris – jo pradėti. Joks vyras nepakeis normalios moters kraujo ryšio su kūdykiu, jokia moteris jėga ar logika neprilygs normaliam vyrui, nes tai irgi duotybės. Prasčiau kad pasitaiko moteriškų vyrų ir vyriškų moterų. Kadangi šio reiškinio priežastis gali iš dalies būti ir mėgdžiojimas, vaikų literatūroje – ypač – turėtų būti idealizuojama normali šeima.
  “Uždrausti vaikiškas knygeles, vaizduojančias tradicines šeimas” – negalima priimti tokio kliedesio, kokia jo kilmė bebūtų, lietuviška ar užsienietiška

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė