Ketinama surengti Tautos atstovų suvažiavimą (81)

Apskritasis stalas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Apskritasis stalas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Sausio 9 d. Lietuvos Respublikos Seime visuomeninių organizacijų Apskritojo stalo iniciatyva buvo sudarytas organizacinis komitetas Tautos atstovų suvažiavimui (Didžiajam Seimui)  rengti. Organizacinio komiteto dalyviai – Nepriklausomybės akto signatarai, visuomenininkai, politikai, sąjūdininkai.

Tautos suvažiavimą numatyta surengti šių metų gegužės mėnesį. Šiame suvažiavime ketinama nustatyti strategines gaires, gyvybiškai svarbiems tautos ir valstybės klausimams spręsti.

Organizacinis komitetas, kurį kol kas sudaro devyni nariai, aptarė idėjinius dalyvavimo suvažiavime principus ir nusprendė  artimiausiu metu parengti delegavimo į šį suvažiavimą taisykles.

Apie būtinybę surengti tokį suvažiavimą dar praeitų metų pabaigoje paskelbė Vilniaus tautininkai, susirinkę į konferenciją, skirtą paminėti Tautininkų sąjungos atkūrimo pirmąsias metines. Gruožio 17 d. Vilniaus tautininkų konferencija paskelbė pareiškimą „Dėl pasipriešinimo valstybės užgrobimui“. Šiame pareiškime, kurį pasirašė Tautininkų sąjungos pirmininkas, buvęs Seimo narys Gintaras Songaila rašoma:

„Konstatuodami, kad Vyriausioji rinkimų komisija bei kitos valstybės institucijos nesiėmė veiksmingos prevencijos dėl Darbo partijos, Lenkų rinkimų akcijos bei kitų partijų atstovų vykdyto sistemingo įstatymų ir Konstitucijos pagrindų pažeidinėjimo.

pabrėždami, kad tinkamai neįvertinus masinių Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų, buvo iškreipta tautos valia, ir

apgailestaudami dėl valstybės teisinės sistemos bejėgiškumo, tiriant politinės korupcijos ir finansinio grobstymo, susijusio su politikais, bylas, o taip pat politinių partijų rinkimų kampanijos neskaidraus finansavimo bei

susipažinę su naujosios Vyriausybės programa, kurioje ciniškai atsiribojama nuo rinkiminių pažadų skatinti ekonomika ir mažinti socialinę atskirtį, tačiau netrūksta įžūlių antikonstitucinių nuostatų, pakertančių valstybinės kalbos statusą ir nacionalinės kultūros bei švietimo interesus,

p a r e i š k i a m e:

kad grėsmingai didėja neteisėto valstybės užvaldymo pavojus, kai valdančiosios koalicijos veikloje vyraujančią įtaką įgyja su užsienio valstybių interesais susijusios politinės jėgos, o jų naudojami metodai neretai primena organizuotų nusikalstamų grupuočių veiklą. Todėl tokia koalicija kelia egzistencinę grėsmę Tautos ir Valstybės likimui.

K r e i p i a m ė s  į  tautos šviesuomenę, garbingus politikus ir visus piliečius bei organizacijas, išpažįstančius tautos atgimimo sąjūdžio vertybes,  s i ū l y d a m i  telktis valstybės ir tautos ateities labui, ir  k v i e s d a m i  į platų visuomeninį tautos atstovų suvažiavimą, kuriame būtų aptarta susiklosčiusi padėtis, priimtos Valstybės stiprinimo bei Tautos gyvybingumą užtikrinančios strateginės veiklos gairės, o taip pat būtų sudarytos organizacinės struktūros valdžios institucijų veiklos visuomeninei priežiūrai įgyvendinti“.

G.Songaila paklaustas kada toks suvažiavimas galėtų įvykti sakė, kad tinkamas laikas tam galėtų būti gegužės mėnuo.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė