Filmas apie Lietuvos išduotą disidentą Alesį Beliackį (video) (2)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Siūlome pasižiūrėti filmą „Vesna“, kurio premjerą neseniai parodė per palydovinę televiziją transliuojamas baltarusių kanalas „Belsat“. Tai pasakojimas apie žinomą žmogaus teisių gynėją, o dabar kalinį Alesį Beliackį ir jo vadovautą centrą „Vesna“, teikusį pagalbą Aleksandro Lukašenkos režimo persekiojamiems žmonėms.

Po to, kai Lietuvos teisingumo ministerija į Baltarusijos KGB rankas perdavė duomenis apie bankų sąskaitas, į kurias buvo pervedama režimo aukoms skirta parama, A.Beliackis 2011 metų pabaigoje buvo nuteistas ketveriems su puse metų kalėjimo. Konfiskuotas jo šeimos turtas ir patalpos Minske, kur daugiau negu 10 metų veikė paramą nuo represijų nukentėjusiems žmonėms teikusi „Vesna“.

Apie A.Beliackį filme pasakoja jo žmona Natalija Pinčuk (Натальля Пінчук) ir viena iš moterų, dėkingų už jo vadovaujamo centro suteiktą pagalbą. Rodomas ir kalėjimas, kuriame jau metus kali Lietuvos išduotas disidentas.

Gėdinga Lietuvos išdavystė lieka už kadro. Bet galime prisiminti, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė neįžvelgė tuomečio teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus atsakomybės dėl bendradarbiavimo šioje politinio susidorojimo byloje, tik nurodė nubausti tiesiogiai už tai atsakingus pavaldinius.

„Dėl savo darbuotojų atsakomybės sprendimus turi priimti teisingumo ministras“, – sakė D. Grybauskaitė.

Deja, šiam pageidavimui nebuvo lemta išsipildyti.

Tuometė teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktorė Aušra Bernotienė, kuri ne tik tvarkė duomenų perdavimą Baltarusijai, bet ir per teismą išreikalavo, kad vienas bankų išduotų privačius kliento duomenis, atsistatydino pati. Tad jos vaidmuo šioje istorijoje taip ir liko neįvertintas, o pati istorija – iki galo neištirta.

Dabar A.Bernotienė dirba Nacionalinės teismų administracijos Tarptautinių santykių skyriaus vedėja.

Filmas baltarusių kalba, bet tiems, kurie dar prisimena rusų kalbą, suprasti nebus sudėtinga:

httpv://youtu.be/JL2BOk9F3o8

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. rugis:

    tai antroji gėda Lietuvai jos istorijoje. ..ši mūsų padangė per amžius kentėjo ir nešė kryžių

  2. pasipiktines:

    Kodėl straipsniai sutartinai nutyli pagrindinę informaciją, vardus ir pavardes. Visoje aferoje turėjo dalyvauti visa eilė personų, ir prokuroras, ir teisėjas, ir kiti aukšti pareigūnai. Visuomenei labai smalsu sužinoti kas jie yra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė