Pasveikintas įsimintiniausias 2012 metų Kauno menininkas (0)

Gėlės D.Kajokui | Kaunas.lt, A.Urbono nuotr.

Gėlės D.Kajokui | Kaunas.lt, A.Urbono nuotr.

Kauno menininkų bendruomenė pirmadienį vykusio iškilmingo vakaro metu nusilenkė įsimintiniausiu 2012 metų miesto menininku išrinktam rašytojui Donaldui Kajokui.

Įsimintiniausią menininką Kauno menininkų namų Meno kolegija rinko jau 15-ąjį kartą. Per 2012 m. reikšmingus darbus sukūrusį dailininką, grafiką, skulptorių ar tapytoją, architektą, poetą, kompozitorių ar muziką, šokėją ar dainininką, aktorių ar režisierių siūlė Kauno kūrybinės sąjungos.

Iškilmingo vakaro metu Kauno menininkų namų direktorius Viktoras Valašinas perskaitė menininkų kolegijos protokolą, kuriame oficialiai užfiksuotas naujas D. Kajoko titulas.

„Turbūt kolegija pasielgė išmintingai ir tą titulą suteikė mažiausiai vertam. O šiaip, dabar esu laisvasis menininkas ir labai tuo džiaugiuosi“, – sakė D. Kajokas.

Pernai rašytojo išleistas romanas „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ dalyvauja ir Geriausios metų knygos rinkimuose.

„Prancūzų rašytojas Marselis Prustas yra pasakęs: „Skaitymas veikia gydančiai. Jis yra pašventimas, stebuklingas raktas, atveriantis duris į mūsų sielos erdvių gelmes, į kurias kitaip nesugebėtume patekti.“ Šie žodžiai puikiai tinka apibūdinti ir D. Kajoko kūrybą, kuri atveria duris į mūsų sielos erdvių gelmes. Nuoširdžiai sveikinu rašytoją ir linkiu neblėstančio kūrybiškumo ir mūzų, kurios ir toliau įkvėptų naujiems didiems darbams”, – D. Kajoką sveikino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Donaldas Kajokas | Kaunas.lt, A.Urbono nuotr.

Donaldas Kajokas | Kaunas.lt, A.Urbono nuotr.

Pasidžiaugti rašytojo D. Kajoko laurais ir naujuoju romanu susirinko gausūs menininkų būrys, tarp kurių ir ankstesniųjų metų Įsimintiniausiojo menininko vardą pelnę kūrėjai, kurių vardai įrašyti skulptoriaus Stasio Žirgulio sukurtoje „Sparnuotoje kolonoje”.

Per tris dešimtmečius D. Kajokas išleido keliolika įvairaus žanro knygų: poezijos, esė rinkinių, romanų. Rašytojas yra Jotvingių, Poezijos pavasario, Lietuvos rašytojų sąjungos, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Poeto kūryba išversta į daugelį užsienio kalbų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė