Vasario 2-ąją – tradicinės žirgų lenktynės Dusetose (0)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Mažiau nei mėnuo beliko iki nacionaline švente pretenduojančių tapti tradicinių žirgų lenktynių „Sartai 2013“, kurios, nepažeidžiant nusistovėjusių ilgamečių tradicijų, ir šiemet vyks pirmąjį mėnesio šeštadienį, vasario antrą dieną.

Žirgų lenktynės prie legendomis apipinto Sartų ežero, o anksčiau – ir ant jo ledo, vienos seniausių masinių renginių šalyje. Pakanka priminti, jog pirmasis jų istorijos puslapis atsirado daugiau nei prieš du šimtmečius. Nuo to laiko žirgų lenktynių Dusetose istorija kasmet pasipildo naujais, turiningais faktais, kuriuose garbingiausia vieta tenka ne tik čempionams bei rekordininkams, bet ir liaudiškų tradicijų bei nacionalinio paveldo puoselėtojams, kurių savotiškos varžytuvės tapo neatskiriama lenktynių dalimi.

„Lietuvis ir žirgas – nuo seno dvi neatskiriamos sąvokos, leidžiančios geriau pajusti tą nenusakomą trauką, jau kelintą šimtmetį žirgų mylėtojus iš visos Lietuvos vasario pradžioje suburiančią Dusetose, – lenktynių spaudos centrui, Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ kalbėjo renginio organizacinio komiteto pirmininkas, Žemės ūkio ministras, profesorius Vigilijus Jukna. – Nuo 1933 m. lenktynes pradėjo remti Žemės ūkio ministerija, nuo 1955 m. žirgų lenktynės tapo respublikinės. Kasmet dėl pagrindinio lenktynių trofėjaus – „Didžiojo žiemos prizo“, kurį tradiciškai steigia Lietuvos žemės ūkio ministerija, varžosi eikliausiųjų ristūnų važnyčiotojai.“

Pasak ministro, tai ne vieninteliai kriterijai, dėl kurių Žemės ūkio ministerija kasmet tituluojama generaline šios įspūdingos žiemos šventės rėmėja.

„Aukščiausio lygio žirgų lenktynės Dusetose – puiki, daug nepakartojamų emocijų dešimtims tūkstančių žiūrovų teikianti atrakcija, o arklininkystės specialistams – kartu ir savotiškas tyrimų poligonas, rodantis kuria kryptimi vystyti šią gyvulininkystės šaką išvedant greitus, ištvermingus ir nekaprizingus, lengvai treniruojamus žirgus“, – teigia ministras V. Jukna.

Artėjančiai žiemos žirginio sporto šventei įtemptai rengiasi ir būsimųjų lenktynių šeimininkai dusetiškiai, garsėjantys svetingumu ir atida kiekvienam svečiui, nekalbant jau apie sportinių varžytuvių dalyvius.

„Žirgų lenktynės Dusetose ir jas lydintys kermošiai, mugės bei kitokios spalvingos atrakcijos, kurių kasmet vis daugėja, garsėja puikiomis, jau nusistovėjusiomis tradicijomis. Jas jau yra pamėgę žiūrovai, todėl jų laužyti ir daryti revoliucijų tik vardan revoliucijų nesame linkę,“ – varžybų spaudos centrui sakė lenktynių organizacinio komiteto pirmininko pavaduotojas, Zarasų rajono meras Arnoldas Abramavičius.

Pasak mero varžybų programa bus panaši į pernykštę, o aršiausia kova hipodromo ledo takeliuose šiemet virs dėl devynių pagrindinių prizų, iš kurių 2 bus tarptautiniai, o 7 – nacionaliniai.

Lenktynių organizatoriai po atrankos varžybų zonose dėl pagrindinio, Lietuvos žemės ūkio ministerijos įsteigto „Didžiojo žiemos prizo“ leis varžytis dvylikos eikliausiųjų ristūnų važnyčiotojams, o dėl kitų prizų sportininkai į ledo takelius išvadelios po dešimt žirgų.

Lenktynių rengėjai tikisi, jog ir šiemet Dusetose varžysis ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Rusijos ir kitų šalių eikliausiųjų žirgų važnyčiotojai, kurių vasario pirmąjį šeštadienį laukiama arti šimto.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė