Kur dingo Medininkų bylos įkaltis – vaizdo medžiaga? (1)

Iš Medininkų žudynių baudžiamosios bylos dingo vaizdo juosta, filmuota iškart po tragedijos įvykių. Manoma, kad vaizdo medžiaga galėjo dingti Generalinėje prokuratūroje, skelbia „Lietuvos žinios“.

Vienas pirmųjų Medininkų žudynių vietą atvažiavęs tuometis Lavoriškių muitinės posto viršininkas Vytas Petruškevičius užfiksavo kraupius, istorinius vaizdus. Jis gailisi, kad tąkart atidavė originalią vaizdo medžiagą tuometinio Muitinės departamento vadovams nepadarė jo kopijos. Muitinės departamentas kasetę turėjo perduoti Generalinei prokuratūrai.

Tokia žinia paaiškėjo Lietuvos apeliacinio teismo posėdyje gruodžio 14-ąją dieną. Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriui laikinai vadovaujanti Vilma Mažonė dienraščiui aiškino, jog Medininkų žudynių baudžiamojoje byloje nėra jokių lydraščių ar kitų dokumentų, kurie patvirtintų, kad 1991 metais Generalinės prokuratūros tardytojui A.Astaškai buvo perduota V. Petruškevičiaus nufilmuotos įvykio vietos medžiaga. „Kadangi byloje nėra jokių duomenų, jog vaizdo kasetė buvo perduota, nėra jokio pagrindo teigti, kad V. Petruškevičiaus darytas vaizdo įrašas dingo iš prokuratūros“, – tvirtino Generalinės prokuratūros atstovė.

Iš tiesų šių metų gruodžio mėnesį Apeliaciniame teisme nagrinėjant Medininkų žudynių bylą buvo peržiūrima vaizdo medžiaga, teismui pateikta kaip filmuota V.Petruškevičiaus. Tačiau greitai paaiškėjo, kad tai toli gražu ne tai, ką vaizdo kamera užfiksavo V.Petruškevičius.

„Įrašas buvo labai trumpas – vos 9 minučių, o aš buvau prifilmavęs kur kas daugiau. Be to, visa filmuota medžiaga buvo akivaizdžiai sumontuota – vienur vaizdo įraše laikmačio duomenys rodomi vienokio dydžio skaičiais, kitur – jau kitokio arba visai be jų“, – sakė pirmasis Medininkų žudynes nufilmavęs buvęs muitininkas. Be to, net ir laikas, kurį fiksavo vaizdo kamera, rodo, kad filmuota apie 9 valandą ryto, kai jis iš Medininkų jau buvo grįžęs į Vilnių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė