A.Butkevičius teigia, kad renovacijos reikalai jau pajudėjo (0)

Lietuvos Respublikos Vyriausybė parengė naują daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo modelį, kuris, visų pirma, yra skirtas didinti energetinį efektyvumą daugiausia energijos suvartojančiuose daugiabučiuose pastatuose, kur būsto savininkams tenka didžiausia finansinė našta būsto išlaikymo išlaidoms padengti.

„Naujo Vyriausybės parengto renovacijos modelio esmė yra ta, kad būsto savininkams patiems nereikia prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų. Jiems reikia tik iš principo pritarti energijos efektyvumą didinančių investicijų projektų įgyvendinimui ir jų namui padarytas investicijas išmokėti bendra komunalinių mokesčių surinkimo tvarka sutaupytomis už energiją lėšomis. Planuojama, jog šis modelis bus patvirtintas Seime dar sausio mėnesį“, – teigia Ministras Pirmininkas.

Naujame Vyriausybės parengtame programos įgyvendinimo modelyje siūloma pastebimai padidinti savivaldybių vaidmenį ir planuojama, kad pačios savivaldybės, įvertinusios esamą būklę galėtų pradėti rengti energetinio efektyvumo didinimo programas, kurios apimtų ne tik neefektyviai energiją vartojančius daugiabučius namus, bet ir kitos paskirties savivaldos teritorijoje esančius pastatus, inžinierinius tinklus, šilumos gamybos sektorių bei šilumos gamybos alternatyvas. Siekdama greičiau sukurti naujo programos modelio įgyvendinimo mechanizmus bei padėti savivaldybėms greičiau įsitraukti į energetinio efektyvumo didinimo programų parengimo ir įgyvendinimo veiklą, Vyriausybė artimiausiu metu pakvies savivaldybes imtis iniciatyvos ir atrinkti neefektyviausiai energiją vartojančius daugiabučius pastatus.

„Džiugu, kad renovacijos reikalai pajudėjo, ir kai kurios savivaldybės jau yra atrinkusios daugiabučius pastatus renovacijai. Vasarį kredito sutartį ketina pasirašyti Ignalinos savivaldybė, tad planuojama, kad jau gegužės mėnesį bus pradėti renovuoti 53 daugiabučiai. Zarasų rajono savivaldybės iniciatyva buvo atrinkti 46 daugiausiai energijos suvartojantys daugiabučiai pastatai. Druskininkų savivaldybė parengė ir savivaldybės taryboje patvirtino Druskininkų daugiabučių namų energetinio efektyvumo didinimo programą, atrinko 32 daugiabučius pastatus, ir savivaldybės lėšomis pradėjo rengti pastatų energetinius auditus ir investicijų projektus. Planuojama, jog faktinis investicijų projektų įgyvendinimas galėtų prasidėti dar šių metų trečiąjį ketvirtį“, – teigia Ministras Pirmininkas A.Butkevičius.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė