Palangos Kurhauzo rekonstrukcija svarbi ne tik kurorto gyventojams (0)

Palangos Kurhauzas | Kultūros paveldo departamento nuotr.

Palangos Kurhauzas | Kultūros paveldo departamento nuotr.

Palangos Kurhauzo restauracijos pirmojo etapo pabaiga yra itin reikšmingas įvykis ne tik kurorto, bet ir visos šalies gyventojams. Portalo 15min.lt paskelbtoje reikšmingiausio 2012 metų kultūros įvykio apklausoje šį kurorto simbolio atgimimą kaip svarbiausią išskyrė kas penktas (26 proc.) iš 3560  apklausoje dalyvavusių šalies gyventojų.

Reikšmingiausią kultūros įvykį buvo pasiūlyta rinkti iš devynių pateiktų variantų. Daugiausia balsų – 934 – atiduota už Palangos savivaldybei priklausančios Kurhauzo dalies prikėlimą naujam gyvenimui.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pripažino, jog tokie apklausos rezultatai ne tik džiugina, bet ir patvirtina, jog Vyriausybės sprendimas skirti lėšų šiam istoriniam kurorto pastatui restauruoti buvo itin svarbus ne tik palangiškiams. „Praėjusiais metais Vyriausybė skyrė 700 tūkst. litų, Kultūros paveldo departamentas – 300 tūkst. litų, Palangos miesto savivaldybė prisidėjo 400 tūkst. litų. Darbai pradėti gegužės 30 d., baigti gruodžio viduryje. Akivaizdu, kad šalies gyventojai tai įvertino“, – teigė Š. Vaitkus.

Kad šiais metais pavyktų įrengti pastato vidų bei pritaikyti jį naudoti, taip pat prireiks Vyriausybės dėmesio – numatomi darbai atsieis 2 mln. litų. „Šiuo klausimu telefonu kalbėjau su Premjeru Algirdu Butkevičiumi bei buvau patikintas, jog ir naujoji Vyriausybė supranta Kurhauzo svarbą ir reikšmę bei šio dar nebaigto restauruoti objekto nepaliks be dėmesio“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Kurorto mero teigimu, šiais metais restauruoti Savivaldybei priklausančios Kurhauzo dalies vidų bei pritaikyti jį naudoti yra labai svarbu, nes sausį Palanga tapo Lietuvos kultūros sostinė. „Esame išsikėlę tikslą baigiamąjį šio projekto renginį – metų pabaigoje numatomą klasikinės populiariosios muzikos festivalį – surengti jau visiškai restauruoto Kurhauzo salėje. Į šį renginį planuojame sukviesti šalies bei Palangos kultūrai nusipelniusius asmenis, jiems įteikti apdovanojimus. Tą pačią dieną restauruotą kurorto simbolį planuojama perduoti palangiškiams“, – sakė kurorto meras.

Po gaisro atstatytame Kurhauze numatoma rengti kultūros renginius, koncertus, meno kolektyvų pasirodymus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė