Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pozicija dėl D.Grybauskaitės sprendimo (9)

I.Tobias ir D.Stagniūnas, „Wikipedia“ nuotr.

I.Tobias ir D.Stagniūnas, „Wikipedia“ nuotr.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) išplatino kreipimąsi dėl Lietuvos respublikos Prezidentės sprendimo nesuteikti pilietybėsišimties tvarka amerikietei Izabelei Tobias. Kreipimesi rašoma:

„Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) apgailestauja, kad Deivido Stagniūno partnerei Isabelai Tobias nebuvo suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė. Priimtas sprendimas argumentuojamas lakoniškai, iš esmės tik Konstitucinio teismo nutarimu ir išaiškinimu. Vis dėlto norime atkreipti dėmesį, kad LR pilietybė Respublikos prezidento sprendimu išimties tvarka gali būti suteikiama užsienio valstybių piliečiams, kurie turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei, yra integravęsi į Lietuvos visuomenę – o tai yra vertinamojo pobūdžio kriterijai.

Jau keleri metai Isabella Tobias kartu su mūsų šalies piliečiu atstovauja Lietuvai Europos ir pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatuose bei ten demonstruoja gan aukštus rezultatus – ir tokiu būdu, tikime, didina mūsų šalies autoritetą tarptautinėje bendruomenėje. Be to, kiek žinome, Isabela išlaikė lietuvių kalbos testą Pilietybės komisijoje.

Nenorime kvestionuoti šalies Prezidentės priimto sprendimo motyvų. Priimto sprendimo akivaizdoje mums svarbios šalies sporto aktualijos ir ateitis. Faktinė situacija yra tokia, kad porinėje sporto šakoje – dailiajame čiuožime – turime mišrią porą kuri negalės atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse, jei Isabela Tobias neturės Lietuvos pilietybės.

Jei dabartinė teisinė bazė nesudaro galimybių suteikti pilietybės tokiais, mūsų manymu, šaliai akivaizdžiai naudingais atvejais – galbūt išties verta imtis veiksmų, siekiant, kad būtų atitinkamai pakeista teisinė bazė. Ar bent jau, įvertinant globalizacijos procesus, pradėti aktyvią diskusiją ir atsiklausti Tautos nuomonės? Juk, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje besitreniruojančios Rūtos Meilutytės nelaikome mažesne Lietuvos piliete, nei šalyje besitreniruojančių sportininkų.

Nuoširdžiai linkime Isabelai ir Deividui nepalūžti dėl šio sprendimo bei tęsti puikią sportinę karjerą ir toliau garsinti mūsų šalies vardą bei siekti dar geresnių rezultatų – tiek sausio pabaigoje vyksiančiame Europos čempionate, tiek ir kovą vyksiančiame pasaulio čempionate. Galbūt, pasikeitus aplinkybėms, Isabela dar turės progą atstovauti mūsų šaliai ir olimpinėse žaidynėse“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė