A. Butkevičius tikisi, kad Europa daugiau sužinos apie Lietuvą (1)

Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad Lietuva pateisins pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013 m. lūkesčius.

„Lietuvos laukia labai ambicingas laikotarpis (…). Tikimės, kad Europa daugiau sužinos apie Lietuvą, ir manau, kad lietuviai daugiau sužinos apie kitas Europos Sąjungos šalis (…). Tai – didžiulis iššūkis, išbandymas, tikiuosi, kad Lietuva tuos lūkesčius pateisins“, – ketvirtadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Premjero teigimu, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu bus neišvengta ir „išorinių trukdžių“, įnešiančių sumaišties, pavyzdžiui, 2014 m. įvyksiantys rinkimai į Europos Parlamentą.

„Žinome, kokios būna nuotaikos baigiantis politikų kadencijai, tačiau visus tokius dalykus reikia žinoti ir valdyti“, – pabrėžė A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas pažymėjo, jog itin didelis dėmesys bus skiriamas energetiniam bei finansiniam stabilumui, ekonomikos plėtrai, ES išorinės sienos apsaugos stiprinimui bei ES Baltijos jūros strategijos tobulinimui. Jis taip pat teigė manąs, jog valstybės biudžete skirtų lėšų pirmininkavimui turėtų pakakti.

Lietuva ES Tarybai pirmininkaus nuo 2013 m. liepos 1 d. Pirmininkavimas Tarybai rotacijos principu buvo įvestas pagal Europos Bendrijų sutartis.

Parengta pagal ELTA inform.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė