L.Rėzos premija paskirta filosofui A.Juozaičiui (4)

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Neringos savivaldybės tarybos sprendimu Liudviko Rėzos kultūros ir meno premija 2012 metais skirta žymiam kultūros ir visuomenės veikėjui, filosofui, humanitarinių mokslų daktarui Arvydui Juozaičiui.

Premija skirta įvertinant jo pastangas puoselėti lituanistinės kultūros tradiciją, aktualią šių dienų Neringoje, Klaipėdoje ir Kaliningrado srityje,  įtaigią regiono istorijos ir kultūros interpretaciją kūrinyje „Karalių miestas be karalių“. Arvydas Juozaitis buvo pirmojo Liudviko Rėzos kultūros centro kuratoriumo narys, labai pritaręs tokio susibūrimo idėjai, aktualizauojančiai Liudviko Rėzos reikšmę regiono (Mažosios Lietuvos) kultūros paveldui.

Dr. Arvydas Juozaitis, dirbdamas kultūros atašė Kaliningrade (2004–2009 m.), nuosekliai rūpinosi Liudviko Rėzos vardo įamžinimu, pastatant jo atminimui skirtą paminklą  Kaliningrado mieste 2005 metais ir atminimo ženklą Liudviko Rėzos amžino poilsio vietoje.   Arvydas Juozaitis dalyvavo ne viename kultūriniame renginyje Neringoje, skirtame kultūros paveldo puoselėjimui Rėzos tėviškėje plačiąja prasme ir kultūrinių ryšių su Kaliningrado sritimi stiprinimui.

Pirmoji L. Rėzos premija buvo skirta tautodailininkui Eduardui Antanui Jonušui. Taip pat premijos laureatai yra istorikė dr. Nijolė Strakauskaitė ir Tomo Mano memorialinio muziejaus direktorė Vitalija Teresa Jonušienė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė