2012-ųjų perkamiausios knygos: lietuviška kulinarija, vampyrai ir Styvas Džobsas (0)

Knyga apie S.Džobsą

Knyga apie S.Džobsą

Ką bendro turi vampyrai, Styvas Džobsas (Steve Jobs) ir lietuviška virtuvė? Šios temos atsidūrė perkamiausių šių metų knygų sąraše, kurį baigiantis 2012-iesiems sudarė viena iš interneto knygų parduotuvių.

Pirmojoje perkamiausių knygų sąrašo vietoje tvirtai karaliauja Valterio Isaksono (Walter Isaacson) „Steve Jobs. Oficiali biografija“. Simboliška, kad perkamiausia 2011-ųjų metų knyga pasaulyje pavergė ir Lietuvos skaitytojus, kurie jau nuo Knygų mugės graibstė beveik 600 puslapių leidinį apie „Apple“ korporacijos įkūrėjo gyvenimą.

Antrojoje vietoje – vasarą pasirodžiusi „Beatos virtuvė: kepinių knyga“. Beatos Nikolson populiarumas neblėsta: šiemet išleista jau trečioji jos knyga, o prieš žiemos šventes pristatyti ir kiti produktai: šokoladas, šeimos kalendorius ir darbo kalendorius-planuotė.

Trečioji ir ketvirtoji dešimtuko vietos parodo, kad lietuvius vis dar domina vampyrų fenomenas. Šarlen Haris (Charlaine Harris) knygos „Blogiau nei mirtis“ ir „Seniai miręs“ – 8-oji ir 9-oji dalys iš serijos apie Sukę Stekhaus. Pikantiškus merginos, kurią supa antgamtinės būtybės, nuotykius amerikiečių rašytoja papasakojo jau trylikoje knygų, pagal kurias sukurtas visame pasaulyje populiarus serialas „Tikras kraujas“.

Skandinaviškų detektyvų mėgėjai šiemet tikrai turėtų būti patenkinti – į lietuvių kalbą išverstas ne vienas įtampos kupinas kūrinys. Rašytojų poros, pasirašančios slapyvardžiu Lars Kepler, detektyvas „Hipnotizuotojas“ sulaukė ir pakartotinio tiražo, nes pirmasis buvo tiesiog išpirktas. Švedų rašytojai jau planuoja susitikimą su gerbėjais Lietuvoje.

Londono olimpiada taip pat įkvėpė pirkti knygas – prieš pat didžiausią metų sporto įvykį pasirodęs pirmasis lietuviškas Londono gidas „Savas Londonas“, kurį parašė žurnalistė Vilma Anusaitė taip pat pateko į dešimtuką.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė