K.Donelaičio gimimo metinės turėtų būti įrašytos į UNESCO minimų sukakčių sąrašą (0)

Kultūros ministerija siekia, kad Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinės turėtų būti įrašytos į UNESCO minimų sukakčių sąrašą.

Siekis matyti K.Donelaičio metines minėtame sąraše įrašytas Kultūros ministerijos parengtame 2013-2014 metų šio minėjimo priemonių plane, kurį turi tvirtinti Vyriausybė.

Pagal parengtą planą, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas paraišką dėl K.Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo įtraukimo į UNESCO minimų sukakčių sąrašą turėtų pateikti kitų metų pirmąjį ketvirtį.

Šiame priemonių plane, be kita ko, numatyta ieškoti ir tirti K.Donelaičio archyvinį palikimą Vokietijoje, surengti konfesinio, kultūrinio ir kalbinio paveldo fiksavimo ir tyrimo ekspedicijas Klaipėdos krašte, atnaujinti esamas bei rengti naujas ekspozicijas Tolminkiemio bažnyčioje ir klebonijoje, surengti K.Donelaičio poemos „Metai“ skaitymus užsienio kalbomis tarptautinėse knygų mugėse. Tarp planų – ir atkuriamosios meninės dokumentikos filmas apie Mažąją Lietuvą ir Kristijoną Donelaitį, laidų ciklas apie jį, tradicinės ir virtualios parodos, įvairūs konkursai, spektakliai, simpoziumai, elektroninis „Metų“ vertimų katalogas.

Jau anksčiau Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2014 metais sukanka 300 metų, kai gimė K.Donelaitis, ir kad šios datos minėjimas sudaro sąlygas aktyvesniam kultūriniam šio Europos regiono bendradarbiavimui, lituanistiniam paveldui atnaujinti ir puoselėti, K.Donelaičio kūrybai pasaulyje skleisti, kultūrinei bendruomenei Lietuvoje ir užsienyje telkti, donelaitikai įprasminti, nutarė 2014 metus paskelbti Kristijono Donelaičio metais.

K.Donelaitis gimė 1714 metais Tolminkiemyje tuometinėje Prūsijoje (šiuo metu – Karaliaučiais sritis).

Pats reikšmingiausias rašytojo kūrinys – poema „Metai“, išversta į vokiečių, anglų, švedų, čekų, vengrų, latvių, rusų, baltarusių, lenkų, gruzinų, ukrainiečių, armėnų ir kt. kalbas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė