Interneto TV laida „Mokslo sriuba“ kviečia pažinčiai su Tarptautine kosmine stotimi (I) (video) (0)

Net jei ir būtume supervalstybė, kosmoso tyrimai yra tokie brangūs, kad gali labai greitai nusausinti biudžetą. Tą supratę mokslininkai ir politikai nusprendė, kad reikia susivienyti ir apjungus pajėgumus pastatyti bendrą Tarptautinę kosminę stotį. 15 didžiųjų valstybių džiaugsmingai pasirašė sutartis ir išreiškė savo valią už šviesią mokslo ir technologijų ateitį. Įspūdingos statybos prasidėjo 1998 m.

„Kokiu būdu virš žemės buvo iškelta virš 450 tonų konstrukcijų ir gausybė technikos? Kiek visa tai kainavo? Kaip stotyje išgyvena kosmonautai? Didžiausias gyvenamas dirbtinis palydovas jus tikrai nustebins!“, – šventinę mokslo populiarinimo laidą kviečia žiūrėti jos kūrėjai.

Lapkričio viduryje „Mokslo sriubos“ savanoriai pradėjo akciją „Kiekvienas gali būti MOKSLO SRIUBOS generaliniu rėmėju!“. Per mėnesį žmonės iniciatyvą parėmė beveik 1500 litų! „Džiaugsmingai AČIŪ už jūsų paramą! Tiesą sakant, net nesitikėjome tokio galingo palaikymo. Galvojom, jei pavyks surinkti 100 litų, bus visai gerai. Tiek racionaliai tikėjomės. O čia nuostabiai driokstelėjo, kad maža nepasirodė. Kiekvieną litą skirsime mokslo populiarinimui!“, – džiaugėsi laidos vedėjas Ignas Kančys.

httpv://youtu.be/TkNQR_WWAYg

Interneto TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. Kas antrą šeštadienį „Mokslo sriubą“ galima ragauti adresu. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė