Antrus metus meras J.Jarutis nusipelniusiems kupiškėnams įteikė „Sidabrinius dobilus“ (0)

Kupiškio miesto savivaldybės nuotr.

Kupiškio miesto savivaldybės nuotr.

Kupiškio kultūros centre vyko Savivaldybės mero Jono Jaručio padėkos vakaras, kurio metu „Sidabrinio dobilo“ statulėlėmis ir padėkos raštais buvo apdovanoti per metus labiausiai nusipelnę kupiškėnai.

Renginį vedusi Subačiaus kultūros namų režisierė Violeta Mičiulienė, prieš paskelbiant ir pagerbiant to nusipelniusius miestelėnus, į sceną pakvietė šio renginio ir nominacijų konkurso „Metų geriausieji 2012“ iniciatorių, Savivaldybės merą J. Jarutį.

Savo kalboje Savivaldybės vadovas nuoširdžiai dėkojo visiems, kurie savo kasdieniniais ir nekasdieniškais darbais garsina Kupiškį, gerina jo gyventojų sąlygas, puošia ir puoselėja rajoną. J. Jarutis taip pat trumpai apžvelgė ir praėjusius metus, kurie nebuvo pernelyg išskirtiniai, tačiau buvo nuspalvinti keliais neeiliniais dalykais. Vienas jų – milžiniškas, labai įvairus ir spalvingas renginys – 36-oji respublikinė bitininkų šventė „Bičiulių Lietuva – Kupiškiui“, sudominęs ir Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Du mėnesius kupiškėnai galėjo siūlyti įvairius asmenis nominacijų konkursui, o nominantai ir buvo paskelbti šio renginio metu. Po kalvio Audriaus Lauciaus sukurtą metalo ir akmens skulptūrą „Sidabrinis dobilas“ gavo aštuoni kupiškėnai.
„Metų metraštininku“ pripažintas dailėtyrininkas, žurnalistas, fotografas ir kraštotyrininkas Vidmantas Jankauskas. Kupiškio krašto žmonėms geriausiai žinomi ir labiausiai vertinami V. Jankausko kraštotyrinio pobūdžio darbai ir leidiniai: 2012 m. išleistas jau antrasis „Kupiškėnų enciklopedijos“ tomas, nuo 2003 m. kasmet leidžiamas V. Jankausko redaguojamas istorijos ir kultūros almanachas „Kupiškis“. Dar vienas didelis projektas – knygų serija „Kupiškėnų biblioteka“. Visa tai yra didžiulis indėlis fiksuojant, saugant ir įamžinant Kupiškio krašto istorijos ir kultūros paveldą.

„Metų sėkmingiausios įmonės“ titulą pelniusi UAB „Slavita“ ir jos direktorius Rosvaldas Bočiulis. gaminanti baldus ir baldų detales. Jau 20 m. sėkmingai dirbanti baldų ir baldų detalių gamybos įmonė, kuri didžiąją dalį gaminių eksportuoja į Europos šalis, taip pat tiekia produkciją ir vietinei baldų pramonei. Tai šiuolaikiškai įrengta ir toliau modernizuojama įmonė, kurioje naudojamos naujausios medžio apdirbimo technologijos. Įmonės vadovai niekuomet nėra kreipęsi pagalbos į Savivaldybę, problemas išsprendžia patys.

„Metų renginio“ nominaciją laimėjusi respublikinė bitininkų fiesta „Bičiulių Lietuva – Kupiškiui“ ir pagrindinis jos organizatorius – Kupiškio bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Žeimantas. Šventė buvo verta titulo už žmonių darbštumą ir bičiulystę, bitininkystės populiarinimą, bendruomenių bendradarbiavimą, miesto vardo garsinimą tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, jos organizatorius J. Žeimantas – už tarptautinės bitininkų šventės organizavimą, bitininkų amato propagavimą ir tradicijų puoselėjimą, savo krašto vardo garsinimą.

„Metų iniciatyvos“ nominacijos nusipelnė kupiškėnas Algirdas Valiušis. Jo viešai išsakyta nuomonė žiniasklaidoje paskatino susiburti idėjų turinčius žmones į viešą diskusiją su miesto valdžia ir padiskutuoti, kaip Kupiškio miestą padaryti patrauklesnį ir įdomesnį ne tik gyvenantiems Kupiškyje, bet ir atvykstantiems miesto svečiams. Taip meras J. Jarutis jau daugiau nei pusmetį kas mėnesį kviečia diskutuoti aktyvius kupiškėnus, o diskusija turi ir realių rezultatų, pvz.: kupiškėnų antspaudą.

Be konkurencijos „Metų rėmėju“ buvo pripažintas ūkininkas Jonas Pakalnis, už 10 tūkst. Lt paramą Kupiškio ligoninei ir pastovią ženklią paramą Skapiškio seniūnijos organizuojamiems renginiams. Šis žmogus nesireklamuodamas su šalia esančiais dalijasi savo gerove ir taip prisideda prie bendruomeniškumo skatinimo ir piliečių atsakomybės ugdymo.

„Metų kultūros šviesuliu“ pripažinta etnografė Alma Pustovaitienė. Jos nuopelnai: aktyvus Kupiškio krašto etninių tradicijų puoselėjimas, jaunosios kartos ugdymas, etnografinių spektaklių kūrimas. A. Pustovaitienė vadovauja suaugusiųjų kupiškėnų folkloro ansambliui „Kupkėmis“, su kuriuo atgaivino „Senovines kupiškėnų vestuves“; vadovauja jaunųjų salamiestėnų folkloro ansambliui „Vijūnytė“ ir per daugiau kaip 15 m. tokios ansamblių veiklos parengė pačių įvairiausių programų – kalendorinių švenčių, koncertų, su kitais kolegomis įvairių renginių organizavimu stengiasi atgaivinti senąsias tradicijas.

„Metų bendruomenės“ nominacijos buvo nusipelniusi Juodpėnų kaimo bendruomenė ir jos vadovė Irena Aleksandravičienė. Šią bendruomenę garsina įgyvendinami stambaus masto Europos Sąjungos fondų remiami projektai, miestelio gražinimo akcijos, sėkmingos pastangos patalpas pritaikyti bendruomenės ir jaunimo poreikiams, vykdoma aktyvi bendruomeninė veikla, rodomas geras pavyzdys jaunimui, visapusiška pagalba ir paskatinimas jauniems žmonėms įkurti Juodpėnų jaunimo klubą.

„Metų švietėjo“ titulą pelnė Kupiškio trečiojo amžiaus universiteto rektorė Alfreda Žiūkienė. Ji visuomeniniais pagrindais jau trečius metus dirba šio universiteto rektore, savo laiką aukoja vyresniojo amžiaus kupiškėnų neformaliajam švietimui, saviugdai, o taip pat ir įvairių turiningo laiko praleidimo formų paieškai, renginių senjorams organizavimui; aktyviai prisideda prie Kupiškio vardo garsinimo ir informacijos apie mūsų krašto kultūrą sklaidos, lydėdama užsienio delegacijas per tarptautinius kultūrų festivalius „Lingaudala“ ir joms vertėjaudama iš rusų ir lenkų kalbų; niekuomet neatsisako visuomeniniais pagrindais padėti Savivaldybės administracijai lenkų kalba bendrauti su Lenkijoje esančiais partneriais; daugelį metų aktyviai dalyvaudama Kupiškio kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvo „Susiedai“ veikloje, prisideda prie neformaliojo švietimo ir kultūros sklaidos.

Kiekvieną pagerbtąjį sveikino skirtingi kolektyvai: neseniai atgimęs Kupiškio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras, kantri muzikos grupė, pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvas „Susiedai“, Lukonių laisvalaikio centro moterų kvartetas, Kupiškio kultūros centro etnografinis ansamblis „Kupkėmis“, šokių kolektyvas „Vaivora“, grupė „Nostalgija“, kapela „Pyvesa“ ir kiti. Nominantai nusipelnė ir artimųjų bei kolegų dėmesio, šiltų sveikinimo žodžių ir gėlių.

Padėkos vakaro metu buvo apdovanotos ir mero skelbto Kalėdinio atviruko konkurso nugalėtojos – trečiąją vietą pelniusi Kupiškio meno mokyklos 4 klasės mokinė Ineta Švelnytė, antrąją vietą iškovojusi jos kolegė Justina Plintauskaitė ir konkurso nugalėtoja – Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos 3d klasės mokinė Gustė Mergiūnaitė. Viso vakaro metu scenoje buvo demonstruojami visi 93 konkurso dalyvių darbai.
Padėkos raštai buvo skirti miestui kalėdinę eglę padovanojusiems S. Dariaus ir S. Girėno gatvės 2-ojo namo gyventojams (vienas jų – buvęs urėdas Jonas Morkūnas šią sidabrinę eglę pasodino prieš 30 metų) ir „Sidabrinio dobilo“ statulėlių autoriui – kalviui A. Lauciui.

Savivaldybės vadovui kaip padėkos ženklą už nuolatinę pagalbą angelo skulptūrą įteikė Kupiškio rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Neringa Čemerienė.

Paskutinis renginio akcentas – fejerverkų ir konfeti lietus, priminęs apie artėjančią dar vieną šventę – Naujuosius metus, kuriuos meras linkėjo pasitikti sveikiems ir laimingiems.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė