Vilniaus miesto savivaldybės administracija nori uždrausti Kovo 11-osios eitynes Gedimino prospektu (162)

Kovo 11-os eitynės 2012 m. | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Kovo 11-os eitynės 2012 m. | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija nusprendė 2013 metais neleisti Lietuvių tautiniam centrui (LTC) ir Lietuvos tautinio jaunimo sąjungai (LTJS) rengti tradicinių Kovo 11-osios eitynių sostinės Gedimino prospektu. Pranešama, kad LTJS rengiamą eisenai bus leidžiama žygiuoti tik nuo mesto centro atokiau, už Neries, esančia Upės gatve, kurioje 2009-aisiais metais vyko homoseksualistų eitynės.

Nors LTC ir LTJS įstatymų nustatyta tvarka kreipėsi dėl šių eitynių surengimo, tačiau savivaldybės administracijos darbuotoja, motyvuodama savivaldybės pirmumo teise minėti šią dieną, informavo jaunimo atstovus, kad laiko ir vietos eitynėms Gedimino prospekte nederins, nes, esą, šioje vietoje yra numatyti kiti renginiai, nors jokie savivaldybės renginiai nebuvo suplanuoti.

„Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ir Lietuvių tautinis centras laiku pateikė visus dokumentus su prašymu organizuoti tradicines eitynes, oficialaus, raštiško atsakymo mes dar nesame gavę, tačiau žodiniai kai kurių savivaldybės tarnautojų pareiškimai ir pasiūlymai verčia sunerimti. Tradicinėms patriotinėms eitynėms buvo pasiūlyta kita, visai netinkama patriotiniam renginiui vieta ir arogantiškai pareikšta, kad Gedimino prospektas visai dienai rezervuotas valstybiniams renginiams.

Mes, užbėgdami už akių galimoms interpretacijoms, skelbiame, kad nežiūrint kokie bus Vilniaus miesto savivaldybės valdininkų veiksmai, siekiant sutrukdyti tradicinį renginį, Nepriklausomybės ir tautiškumo vertybėms ištikimi žmonės Kovo 11-ąją žygiuos Gedimino prospektu. Konkrečią valandą mes esame pasiruošę derinti su savivaldybe, bet dienos ir vietos – ne“, – sakė Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Jis perspėjo, kad „jei renginio organizavimo suderinti su Vilniaus miesto savivaldybe civilizuotai neišeis“ tai eitynes rengiančios organizacijos bus priverstos nusiimti „bet kokią atsakomybę dėl nesuderinto renginio pasekmių“.

„Visa atsakomybė dėl galimų nesklandumų ar provokacijų tuomet tektų Vilniaus miesto savivaldybei ir jos atstovei, Lenkų rinkimų akcijos politinei aktyvistei Editai Tamošiūnaitei“, – sakė J.Panka.

J.Panka apeliavo į sveiką protą ir taikių susirinkimų ir susibūrimų laisvę, įtvirtintą Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir ragino Vilniaus savivaldybę išduoti raštišką leidimą tradicinėms eitynės tradicinėje vietoje.

Šių metų gruodžio 18 d. resguodama į Vilniaus savivaldybės administracijos veiksmus Grupė Seimo narių išplatino atvirą laišką „Dėl trukdymų minėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną“, kuriuo pareikalavo „tučtuojau nutraukti šią konflikto provokaciją ir atšaukti neteisėtą savivaldybės sudarytos komisijos sprendimą ir leisti tautiniam jaunimui organizuoti tradicines eitynes Gedimino prospektu Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti“.

„22-aisiais atkurtos nepriklausomos Lietuvos gyvavimo metais neleisti patriotiškai nusiteikusio jaunimo atstovams švęsti Kovo 11-ąją pagrindinėje sostinės gatvėje pavadintoje Valstybės kūrėjo vardu, yra iššūkis visiems, kurie gerbia Lietuvos valstybingumą. Neseniai vykusioje „signatarų byloje“ teismas aiškiai pasisakė, kad savivaldybė negali trukdyti Lietuvos piliečiams įgyvendinti savo konstitucinių teisių, tačiau, atrodo, jokių išvadų savivaldybės tarnautojai nepadarė“, – rašoma 14-os Seimo narių pasirašytame laiške.

Į Kovo 11-osios eitynes kasmet surenka vis daugiau žmonių. Jose kasmet dalyvauja tautiško jaunimo organizacijos, Nepriklausomybės akto signatarai, Seimo nariai, politiniai kaliniai, tremtiniai, studentai, moksleiviai ir visi tie, kurie nėra abejingi Lietuvos nepriklausomybei , lietuvių tautos suverenitetui.

Nuo 2009-ųjų metų Lietuvių tautiniam centrui ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungai pradėjus rengti šias eitynes, nebuvo įvykę jokių įstatymų pažeidimų.

Grupės Seimo narių atviras laiškas „Dėl trukdymų minėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną“ (2012 12 18 ).

Vilniaus miesto savivaldybės atsakymas Saugaus miesto departamento administracinės veiklos skyriaus vedėjo Juliaus Morkūno atsakymas TC ir LTJS (2012 12 20).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė