Išleistas naujas Joniškio krašto etninės kultūros kalendorius (0)

Joniškio istorijos ir kultūros muziejus išleido naują, 2013 metų Joniškio krašto etninės kultūros kalendorių „Nauji gaspadoriai – švieži kalendoriai“. Leidinio sudarytojos – muziejininkė Renata Rapkauskienė, kraštietės kalbininkės dr. Aušra Kaikarytė ir Rita Urnėžiūtė – šiuo naujuoju kalendoriumi siekia prisidėti prie krašto etninio kultūros paveldo išsaugojimo, sklaidos ir puoselėjimo.

Naująjį kalendorių įdomu ir naudinga skaityti, nes jame galima pasisemti vertingų mūsų krašto senolių patarimų, tradicinės liaudies medicinos gudrybių, originalių valgių receptų, tradicinių orų spėjimų, burtų, senoviškų žaidimų. Taip pat jame išspausdinta daug mūsų krašto šviesuolio, tautosakininko Mato Slančiausko surinktos etnografinės medžiagos ir kraštotyros ekspedicijose užrašytų senųjų vietinių gyventojų prisiminimų.

Naujojo kalendoriaus puslapiuose rasite informacijos apie įvairių Joniškio rajono įstaigų ir organizacijų, draugijų, seniūnijų ir kaimų bendruomenių organizuojamus tradicinius renginius, šventes, akcijas, įžymių ir nusipelniusių žmonių, garsinančių gimtąjį kraštą, sukaktis. Kalendoriuje daugelis dalykų yra išdėstyti gražia ir sodria tarmiška kalba, kuria galima didžiuotis ir skleisti pasauliui. Neišsenkantį žmonių kūrybingumą atspindi Joniškio krašto literatų kūryba.

Naujasis 2013 metų Joniškio krašto etninės kultūros kalendorius – tai puiki dovana kiekvienam skaitytojui!

Kalendorių galite įsigyti Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje (Žemaičių g. 14, II a.).

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė